Прикарпатські волонтери збудували на Луганщині капличку з гуцульськими іконами. ФОТО
16 Серпня, 12:48
Поділитись статтею
У Лисичанську Луганської області військові капелани освятили вже 12-ту каплицю, яку збудували волонтери з Прикарпаття.
Багатодітна родина Карена та Ольги Гюржанів дали прихисток у своїй сім’ї десятьом дітям із сиротинця. Кілька років тому про них дізнався полковник Збройних Сил України Юрій Верановський. Намагаючись допомогти цій родині, він доклав чимало зусиль, щоб про діточок та їхніх нових батьків дізналось якомога більше людей, інфомують “Вікна” з посиланням на АрміяInform.
Минулого року завдяки небайдужим волонтерам та офіцерам Івано-Франківського гарнізону Карен та Ольга разом із десятьма дітьми відпочивали в Карпати. Їх дуже вразило те, як живуть люди на заході нашої держави, як у родинах шанують батьків, щонеділі відвідують святу літургію. Після повернення із подорожі у дітей відкрився новий талант: вони почали писати ікони. І це стало головним поштовхом у рішенні прикарпатців звести на подвір’ї родини Гюржанів невеличку капличку.
Там, де є любов до Бога, є любов і до України — до своєї Батьківщини, — наголосив керуючий Луганською єпархією Преосвященний Афанасій, Єпископ Луганський і Старобільський.
Було вирішено назвати каплицю на честь святого рівноапостольного князя Володимира, адже за одним із церковних звичаїв саме у цей день відзначали Хрещення Русі-України. А настоятелем цього храму став військовий капелан отець Володимир.
Це вже 12-та каплиця, яку прикарпатські ветерани АТО разом із верховинськими волонтерами і священниками спорудили на території Донбасу, — зазначив присутній на посвяченні ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігор Цепенда:
Наш університет теж долучився до цієї благородної справи, оскільки на кошти викладачів і студентів вишу були закуплені будівельні матеріали, приладдя тощо.
До речі, ікони, які знаходяться в каплиці, — це мистецький проєкт викладача Прикарпатського національного Університету Володимира Луканя. Вони виконані в давньому гуцульському стилі — іконописі на склі.
Поділитись статтею