На пленарному засіданні сесії Калуської міської ради наприкінці серпня депутати розглянули проєкт рішення «Про надання дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства громадянам пільгових категорій».
Йдеться про вісім ветеранів АТО, яким пропонувалося виділити по 2 га землі в районі житлового масиву «Підгірки». Такий проєкт рішення включали до порядку денного сесії від березня, однак, не зважаючи на те, що суд зобов’язав міську раду виділити землю учасникам АТО, депутати його не підтримували, інформують “Вікна”.
Однак цього разу міська рада таки виділила землю учасникам АТО: «за» проголосували 23 обранці.
Нагадаємо, 12 лютого колегія суддів Восьмого апеляційного адмінсуду визнала протиправним рішення Калуської міської ради, яким відмовлено восьми учасникам АТО у виділенні земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства. Таким чином, суд апеляційної інстанції залишив без змін рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 7 жовтня 2019 року про задоволення позову учасників АТО до Калуської міської ради в частині визнання протиправними та скасування рішення про відмову в наданні дозволу на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства, та зобов’язання органу місцевого самоврядування надати такий дозвіл.
Судові провадження щодо оскарження відмов у наданні міською радою воїнам АТО земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства тривають вже декілька років. Так, у травні 2018 року позивачі вперше звернулися до міської ради із заявами про надання дозволів на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок орієнтовною площею 2,00 га кожному для ведення особистого селянського господарства. Рішенням №1618 від 24 травня 2018 року позивачам було відмовлено у зв’язку із невідповідністю місця розташування земельних ділянок вимогам містобудівної документації, а саме – за межами генерального плану міста Калуша. За результатами оскарження такого рішення (адміністративна справа №0940/2034/18), суд зобов’язав міську раду повторно розглянути заяви позивачів з урахуванням висновків, викладених у мотивувальній частині постанови суду апеляційної інстанції від 20 березня 2019 року.
У зв’язку з тим, що рішення тривалий час не приймалося, на міську владу вже двічі накладали штраф за невиконання рішення суду: спочатку 5 100 гривень, потім вдвічі більше — 10 200 гривень. Крім того, виконавча служба звернулася в правоохоронні органи щодо порушення кримінальної справи.
Звіт про виконання рішення суду Калуська міська рада подала до Івано-Франківського окружного адміністративного суду і 31 серпня суд постановив вважати рішення від 7 жовтня 2019 року виконаним у повному обсязі.