Мед Атлант

Кутські лісівники облаштовують паломницькі місця поблизу найстарішого храму Гуцульщини

Мешканці села Пістинь, що на Косівщині, активно готуються до святкування 420-річчя побудови найстарішої церкви на Гуцульщині – Успіння Пресвятої Богородиці.

Лісівники Кутського лісгоспу також долучилися до підготовчих робіт: виготовили інформаційні стенди про історію церкви, облаштували джерело «Іванова криничка», відремонтували підвісний міст і покращили хресну дорогу, що проходить через держлісфонд Косівського лісництва, повідомляє пресслужба обласного управління лісового та мисливського господарства.

«Храм Успіння Пресвятої Богородиці побудований у 1600 році і має особливу історію, – розповідає Андрій Ониськів, т.в.о. директора «Кутське лісове господарство. – Церква має форму хреста. А два потоки, які протікають біля церкви, мають символічну назву Йордан».

У церкві є старовинний іконостас, який перенесли з іншого храму, та образ святої Варвари, до якого приїжджають помолитись паломники. Неподалік джерела є вапнякова печера, де, на думку науковців, молилися ченці-самітники, які й звели колись оборонний монастир, на місці якого у 1600 році побудували храм Успіння Пресвятої Богородиці.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...