Посадовці пропонують масово тестувати педагогічних працівників на Covid-19
07 Жовтня, 20:41
Поділитись статтею
Посадовці на Франківщині пропонують розробити механізм масового тестування педпрацівників. За словами голови ОДА Віталія Федоріва, до нього часто звертаються із питанням, як вчителям пройти безкоштовну діагностику на коронавірус.
“Масово було б добре ІФА робити. Це швидко, і ми можемо визначити і активну фазу, і те, чи людина перехворіла, – каже заступник директора “ІФ ОЛЦ МОЗ України” Тетяна Джус, йдеться в сюжеті “Каналу 402”.
Після останніх антирекордів ситуація із захворюваністю на коронавірус дещо стабілізувалася. Втім втрачати пильність, кажуть фахівці, не варто.
Разом із осіннім похолоданням стартував епідсезон.
Детальніше в сюжеті:
Станом на 7 жовтня в області зафіксували 111 випадків коронавірусу.
Довідково про ІФА-тестування.
Як повідомляють у ЦМКЛ, ІФА-тести широко використовують для діагностики різних захворювань: ВІЛ-інфекції, гепатитів B і C, сифілісу, краснухи, герпесу. Для тесту беруть кров із вени, саме дослідження проводять у лабораторії протягом 2—3 годин.
Тест показує, чи є в організмі антитіла до певних антигенів, тобто до чужорідних молекул.
Якщо в організм потрапляє антиген, імунна система починає захищатися й виробляє антитіла (або імуноглобуліни). Завдання антитіл — з’єднатися з антигеном і нейтралізувати його. Під час ІФА-тесту в сироватку крові людини додають антиген. Якщо в людини вже є антитіла, вони одразу з ним зв’яжуться. Така реакція означає, що людина або хворіє, або хворіла нещодавно.
ІФА-тести мають виявляти тих, хто вже перехворів і, можливо, сам цього не помітив. Таке тестування допомагає визначити імуноглобуліни. Вони бувають кількох типів: А, M і G. Якщо виявлять M, то це говорить про те, що йде гострий процес захворювання, якщо G – то що людина перехворіла або зустрілася з вірусом і у неї виробилися антитіла і є імунітет до цього захворювання. Імуноглобуліни А свідчать про хворобу буквально з перших днів зараження (3-5 день)
Поділитись статтею