Виставу Франківського драмтеатру номінували на Шевченківську премію
14 Листопада, 14:55
Поділитись статтею
Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка визначив 51 твір, що позмагається за здобуття Національної премії 2021 року в шести номінаціях: «Театральне мистецтво», «Література», «Кіномистецтво», «Публіцистика, журналістика», «Музичне мистецтво», «Візуальне мистецтво».
Премія вручається до дня народження Тараса Шевченка – 9 березня. Серед претендентів на премію вистава Франківського драмтеатру “Слава героям”, пише “Укрінформ”.
Вистава поставлена в 2016 році. Продюсер – Ірма Вітовська.
Режисер – Станіслав Жирков, драматург – Павло Ар’є.
«Слава Героям» є копродукцією двох театрів – Київського академічного театру «Золоті ворота» та Івано-Франківського обласного українського музично-драматичного театру імені Івана Франка, за участі акторів Київського національного театру імені Івана Франка.
Вистава порушує важливі й болючі теми української історії у формі, зрозумілій і близькій глядачам.
В основі сюжету драми «Слава Героям» лежить сучасна історія двох ветеранів – УПА та Другої Світової війни, – яких доля зводить в одній лікарняній палаті. Це зіткнення двох різних світів, переконань, досвідів. У взаємодії між ними, а також із іншими персонажами – медичним персоналом, серед якого працює онука ветерана УПА, з сином ветерана Червоної армії – оголюється проста істина: світ не чорно-білий; людська доброта чи злоба не визначаються приналежністю до того чи іншого політичного табору; кожен із нас має в собі щось добре й щось зле, кожен однаково переживає біль, радість, смуток, приниження. Людськість і людяність перебувають поза політичними штампами.
Вистава не втрачає своєї актуальності, адже працює з темами, болючими для кожного свідомого Українця, болючими для тих, хто не приймає ворожнечі між людьми одного народу. Посил вистави: примирення заради майбутнього. Від моменту її створення вона була зіграна на багатьох майданчиках в Україні й за кордоном.
Читайте також: Франківський драмтеатр відновив показ вистав у рідних стінах.
Поділитись статтею