Після неочікуваного звільнення Віталія Федоріва з посади очільника Івано-Франківської області місяць тому питання призначення його заміни стало на паузу. Однак з декількох надійних джерел стало відомо, що в Кабміні розглядають подання щодо нового очільника Прикарпаття – франківця Андрія Бойчука.
Андрій Бойчук (фото Укрінформ)
Джерело в Кабміні повідомило про те, що під час чергового засідання мало відбутися заслуховування його як претендента на посаду, однак цього не сталось. У той же час, наразі він залишається реальним претендентом на посаду очільника Прикарпаття.
Хто такий Андрій Бойчук?
Не дивлячись на те, що Бойчук народився та виріс у Івано-Франківську, для містян він маловідомий. У саме місто повернувся відносно недавно, адже майже 10 років жив у столиці, а перед цим 8 років – в Одесі. З початком пандемії Covid-19 цього року він заснував Благодійний фонд “Центр волонтерських ініціатив”, який займався виготовленням захисного спецодягу та передавав його медичним закладам та поліції Прикарпаття.
Центр волонтерських ініціатив з Андрієм Бойчуком (на фото праворуч) передає спецзахист (фото з Facebook)
За освітою Бойчук – газовик. У 2000 році він закінчив Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу. З 2002 по 2011 працював у газотранспортній сфері – у різних філіях управління магістральних газопроводів ПАТ «Укртрансгаз». Так, він працював на Одещині, Київщині та Івано-Франківщині на посадах від машиніста технологічних компресорів до провідного інженера у Департаменті капітального будівництва, ремонтів та МТП Укртрансгазу.
Революція Гідності
Під час Революції Гідності був сотником 37-ї Сотні Самооборони Майдану. 18 лютого 2014 року був оперативним черговим сотником в Маріїнському парку під час штурму сил Самооборони “тітушками” та Внутрішніми Військами Януковича та прийняв бій.
Андрій Бойчук 18 лютого перед штурмом в Маріїнському парку (фото Facebook)
Після втечі з країни Януковича 37-ма сотня під керівництвом Бойчука взяла під охорону 93 дипломатичних установи у Києві.
Андрій Бойчук під час урочистого шикування службовців внутрішніх військ та Самооборони, які стежили за громадським порядком біля дипустанов (фото Громадське)
Робота в Міненерго
Після закінчення революційних подій Бойчука спочатку призначили радником Парубія, а потім і в Міністерство енергетики та вугільної промисловості України. В Міненерго Андрій Бойчук спершу був помічником міністра Юрія Продана, а згодом став директором Департаменту з питань функціонування та реформування нафтогазового сектору. До слова, департамент під його керівництвом отримав повноваження на рівні з цілим міністерством.
Під час роботи в Міненерго (фото Перший буровий портал)
Також Бойчук виступив проти міністра енергетики Володимира Демчишина та його рішення підписати договір з “Кримським федеральним округом Російської Федерації” щодо постачання електроенергії. Як повідомили наші джерела, саме у зв’язку з цим прецедентом він увійшов в конфлікт як з міністром, так і з адміністрацією Порошенка, що в подальшому призвело до його звільнення з міністерства.
За свідченнями джерела в тодішній АП, головною претензією до Бойчука була саме його жорстка позиція, яка нібито не личила чиновнику високого рангу.
Під час роботи в Міненерго у Бойчука була своя критична позиція і щодо роботи керівництва Нафтогазу – Андрія Коболєва та Юрія Вітренка (до речі, сина відомої політикині Наталії Вітренко). Навіть вдалося знайти на сайті Президента зареєстровану на його ім’я петицію про відсторонення Коболєва з посади, а також з вимогами проведення аудиту діяльності державної компанії та перевірки обґрунтованості ціноутворення на природний газ. Однак, ця петиція не знайшла необхідної для розгляду підтримки.
Після звільнення Бойчук не втратив своїх впливів в галузі, адже через 2 роки після того, як він перестав працювати в Міненерго, зібрав фахівців енергетичної сфери і вийшов з ними на пресконференцію проти керівництва Нафтогазу.
Пресконференція “Газотранспортна система України. Загрози і виклики” (на фото посередині; фото Укрінформ)
Після звільнення з міністерства Бойчук продовжив бути помічником та радником Андрія Парубія з енергетичних питань. Очевидно, що він і надалі мав вплив на формування державної політики в сфері енергетики.
Співпраця зі світовою діаспорою
Джерела повідомляють, що співпраця Бойчука зі світовими діаспорними організаціями бере свій початок ще у 2016 році. Зокрема, вдалося знайти фото із його виступу на конференції однієї з українських діаспорних організацій США.
70-річчя “ООЧСУ” (фото Facebook)
Також Бойчук був учасником безпекових американсько-українських конференцій у США.
Конференція “US-UkraineSecurityDialogue VIII” у м.Вашингтон, США (фото з мережі інтернет)
Громадська діяльність
Заснував ГО “Корпус захисників Революції Гідності” та, як сказано на його сторінці у Вікіпедії, разом з середовищем волонтерів займався допомогою армії та добровольчим батальйонам. Із соцмереж Бойчука також випливає, що він активно підтримував кампанію на підтримку українського Нацгвардійця Віталія Марківа – #FreeMarkiv. Зокрема, Бойчук є на фото із зустрічі звільненого бійця в аеропорту Києва.
Зустріч Віталія Марківа у Києві після виправдання в Італії. Перший ліворуч Андрій Бойчук (фото з Facebook)
Також Бойчука бачили на акціях в підтримку обвинуваченої по справі вбивства журналіста Павла Шеремета Юлії Кузьменко. Веде радикальну антиросійську політику, в тому числі і в гуманітарній сфері щодо російської мови.
Має Орден «За мужність» ІІІ ступеня, а також Медаль Української православної церкви Київського патріархату «За жертовність і любов до України». Був нагороджений Філаретом, однак виступив проти нього одразу після перших заяв патріарха, спрямованих на розкол Помісної церкви України.
Передача звернення до Філарета та Епіфанія щодо важливості єдності Церкви
(фото з Facebook)
Також Бойчук є першим віцепрезидентом Національної Федерації Кйокушінкаі Карате Унії України.
Андрій Бойчук з Президентом Національної Федерації Кйокушінкаі Карате Унії України Станіславом Шматом
(фото з Facebook)