Мед Атлант

Для будинку сімейного типу в Городенці шукають родину

На Прикарпатті із 1 296-ти дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування приблизно 90 % влаштовані у будинки сімейних форм виховання. Зараз шукають родину, яка би хотіла оселитися у новому помешканні у Городенці і створити такий будинок.

Про це Суспільному Карпати повідомила заступниця начальника обласної служби у справах дітей Віталія Попович.

“Сьогодні відбувається деінституціалізація, тобто реформа інтернатних закладів. І пріоритетними стають сімейні форми влаштування дітей. Наразі в області є 119 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, які перебувають на повному державному забезпеченні. Такі діти знаходяться у групі ризику. Адже 50 % з них – це діти з великих родинних груп або діти з інвалідністю. Їх надзвичайно складно влаштувати у сімейні форми проживання і знайти для них домівку з родиною”, – розповідає Віталія Попович.

За її словами, у вересні на базі ліквідованого Долинського дитячого інтернату “Теплий дім” відкрили центр підтримки дітей та сімей. Він єдиний в Україні, де діють три малі групові будиночки, в яких перебуває 40 дітей. Багато з них мають інвалідність.

“Але маємо острах, що він також може бути ліквідований, оскільки перебуває на фінансуванні обласного бюджету, а коштів не вистачає. Також сьогодні маємо Залучанський будинок-інтернат та Надвірнянський будинок дитини”, – каже заступниця начальника обласної служби у справах.

За словами чиновниці, сьогодні на Прикарпатті функціонує 9 будинків сімейного типу, у яких проживає 67 дітей. 131 дитина виховується у прийомних сім’ях. Таких в області є 78. Ще тисяча дітей перебуває під опікою у родичів або знайомих.

“Хочемо збільшити кількість дитячих будинків сімейного типу. Упродовж минулих двох років ми за державні кошти придбали помешкання для таких потреб. Ця форма сімейного влаштування дитини передбачає, що сім’я бере на виховання більше п’яти дітей. І зараз ми шукаємо родину, яка би хотіла оселитися у новому, добротному будинку у Городенці і створити дитячий будинок сімейного типу”, – зазначає Віталія Попович.

Для охочих стати батьками-вихователями потрібно звернутися до центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та служб у справах дітей за місцем проживання, зібрати пакет документів і пройти відповідне навчання.

Читайте також: 149 дітей у Франківську чекають на усиновлення.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...