Бюджетні установи в новостворених ОТГ на Прикарпатті можуть залишитися без доставки газу
28 Грудня, 15:20
Поділитись статтею
Уже менше ніж за тиждень, з 1 січня 2021 року, втратять чинність договори на розподіл природного газу з низкою виконавчих органів місцевих рад. А їх правонаступники досі не уклали відповідні договори з Операторами ГРМ. Це ставить під загрозу постачання газу до бюджетних установ у новому році.
Станом на сьогодні АТ «Івано-Франківськгаз» через інформаційну платформу Оператора ГТС отримала повідомлення на відключення 1347 об’єктів соціально-побутового призначення та бюджетних установ у зв’язку з відсутністю постачальника газу на ці об’єкти з 1 січня 2021 року, інформують у пресслужбі відомства.
А «Тисменицягаз» на відключення 108 об’єктів. Така ситуація пов’язана з тим, що 17 листопада було внесено зміни до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Зокрема, передбачено порядок закінчення повноважень сільських, селищних, міських рад, їхніх виконавчих органів як юридичних осіб у зв’язку зі змінами в адміністратино-територіальному устрої України.
На початку 2021 року відбудуться зміни в адміністративно-територіальному устрої Івано-Франківської області. Низка сільських, селищних та міських рад будуть реорганізовані. Їхні виконавчі органи будуть припинені як юридичні особи. Відповідно, припинять свою дію і діючі угоди на розподіл газу та постачання газу. Це ставить під загрозу газопостачання закладів бюджетної сфери в осінньо-зимовий період, в тому числі дитячих дошкільних закладів та лікарень.
АТ «Івано-Франківськгаз» та АТ «Тисменицягаз» з 1 січня змушені будуть припинити розподіл природного газу на об’єкти соціально- побутового призначення та бюджетної сфери у разі не укладення вчасно відповідних договорів.
Згідно з положенням Кодексу газорозподільних систем, установи, які не матимуть договору на розподіл газу і не будуть закріплені за жодним постачальником, мають самостійно припинити споживання газу. Газовики закликають всі органи державної і виконавчої влади максимально сприяти укладанню договорів на розподіл природного газу новими виконавчими органами місцевих рад та включення бюджетних установ до реєстру споживачів будь-якого постачальника.
Читайте також: У січні за газ прикарпатці платитимуть дорожче.
Поділитись статтею