Мед Атлант

“Біди наробили свята і туристи “: як боротимуться зі спалахом ковіду на Франківщині

Зростання захворюваності на ковід фіксують в п’яти західних регіонах – Івано-Франківській, Закарпатській, Чернівецькій, Вінницькій та Тернопільській областях.

За оцінками місцевих медиків, кількість хворих в Івано-Франківській області щодня збільшується в чотири рази. Станом на 18 лютого, регіоні було 799 нових випадків Covid-19 та десять летальних випадків, інформує BBC. Україна. 

Це найбільша кількість нових хворих серед усіх регіонів держави. У реанімаціях не вистачає кисню.

Тепер чиновники з Києва з терміновими візитами приїздять на Прикарпаття, щоб вирішити, що робити з таким спалахом. Обіцяють місцевим лікарням гроші і кисень. В області планують відкрити мобільний шпиталь – перший в Україні.

“Ситуація в Івано-Франківську майже критична. Госпіталізація лякає: це важкі хворі, які потребують госпіталізації та довшої кисневої терапії”, – заявив під час візиту в регіон головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Франківську пообіцяли до кінця тижня додатково розгорнути 600 ліжок, під коронавірус віддадуть три лікарні. Крім того, коронавірусних хворих з Прикарпаття будуть розвозити по лікарнях Тернопільської та Чернівецької областей. Але і там ситуація поступово погіршується.

У Закарпатській та Чернівецькій областях також спалах Covid-19. Як і на Прикарпатті там кількість нових госпіталізованих переважає кількість виписаних на 30-50%. В Івано-Франківській та Закарпатській областях реанімаційні ліжка заповнені на 70%.

Через складну ситуацію з коронавірусом з 22 лютого в Івано-Франківські області запроваджують червону зону – там заборонять масові розважальні, релігійні заходи, не працюватимуть ресторани, але буде громадський транспорт.

Частину школярів відправляють на дистанційне навчання. Чи закриють готелі і чи працюватиме “Буковель”, поки що невідомо.

Влада хоче контролювати в’їзд до регіону. Губернатор Івано-Франківської області Андрій Бойчук пообіцяв на в’їздах блокпости: “У моєму розумінні є потреба обмежити в’їзд на Франківщину інших ковідних хворих. Будуть блок-пости з температурним скринінгом, працюватимуть групи з медиків, представників громадськості, ДСНС”.

 Нагадаємо, у Держпродспоживслужбі спалах коронавірусу на Франківщині пов’язують з бенкетами, весіллями, куди запрошували і 50, і 100 людей, та іншими святкуваннями. Також з туризмом.

Читайте також: З 22 до 28 лютого Буковель працюватиме, закриють тільки заклади харчування.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...