Мед Атлант

У Калуші змінили порядок надання допомоги мешканцям через COVID-19

27 квітня виконавчий комітет Калуської міської ради затвердив проєкт рішення про виділення одноразових грошових допомог жителям калуської громади у зв’язку з негативними наслідками поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Їх виплачують громадянам, які зареєстровані і проживають в Калуській міській територіальній громаді, і перебувають на обліку в центрі зайнятості або яким було проведено лікування у зв’язку із захворюванням COVID-19 та які на момент звернення за допомогою опинилися в складних життєвих обставинах, інформують “Вікна”. 

За рішенням виконкому, допомогу отримає 181 мешканець громади на загальну суму 119 тис. гривень. Розмір допомоги — від 500 до 2000 гривень. 187-ми заявникам відмовили у виділення такої допомоги, оскільки у них складних життєвих обставин не виявили.  Загалом з початку року одноразову грошову допомогу у зв’язку з COVID-19 з міського бюджету вже виділено для 407-ми  мешканців громади на загальну суму понад 363 тис. гривень. Програмою забезпечення карантинних заходів та протидії захворюванню на COVID-19 на території Калуської міської територіальної громади у 2021 році на виплату допомог людям, які опинилися у важких життєвих обставинах, передбачено 500 тис. гривень.

Нагадаємо, допомоги у зв’язку з COVID-19 у Калуші почали виділяти у травні минулого року. Торік їх отримали 269 мешканців громади на загальну суму понад  330,5 тис. гривень — у бюджеті також було вділено 500 тис. гривень. Очевидно, що цього року постраждалих від пандемії, які звертаються по допомогу, є значно більше.

На пленарному засіданні сесії Калуської міської ради в березні обговорювали згортання програми виплати допомог мешканцям, які опинилися у важких життєвих обставинах через COVID-19. Кошти, які залишилися на такі виплати, пропонували спрямувати на фінансування допомог онкохворим (фінансування на такі виплати теж може не вистачити до кінця року). Тоді йшлося про те, що кошти за “ковідною” програмою закінчаться в найближчих кілька місяців. Проте міська рада все ж зберегла цю програму та дала доручення доопрацювати Порядок надання одноразової грошової допомоги у зв’язку з негативними наслідками поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19. Новий порядок також затвердили на засіданні виконкому 27 квітня.

Зокрема, змінено склад комісії, яка розглядає заяви громадян на виплату допомоги: до неї включили медика, головою комісії є заступниця міського голови Наталія Кінаш. Також змінився перелік документів, які потрібно подавати для отримання допомоги. Досі це були такі документи: копія паспорта (сторінки 1,2,11) з пред’явленням оригіналу паспорта; копія ідентифікаційного коду з пред’явленням оригіналу коду; згода на збір та обробку персональних даних; документи, що підтверджують наявність складних життєвих обставин, в тому числі  документи про проведене лікування; банківський рахунок (за наявності).

Тепер для отримання допомоги треба буде підготувати більше документів. Так, окрім вищеперелічених документів, заявник також має подати: копію виписки із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого із зазначенням отриманого медикаментозного лікування (назва препарату, доза, кратність та тривалість прийому); довідку з переліком та кількістю препарату, який пацієнт отримав не за бюджетні кошти (не виписано пільгові рецепти, не видано лікувально-профілактичним закладом при стаціонарному лікуванні) за підписом голови ЛКК, завідуючого відділенням та лікуючого лікаря;  довідку про доходи заявника за шість місяців перед місяцем звернення (окрім непрацюючих пенсіонерів та осіб з інвалідністю) або довідку про перебування на обліку в центрі зайнятості (у попередній реакції Порядку було зазначено, що інформацію щодо перебування заявника на обліку в центрі зайнятості управління соціального захисту населення отримує самостійно шляхом надсилання відповідних запитів до Калуської міськрайонної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості) та довідку про зареєстрованих у житловому приміщенні\будинку осіб.

Одним словом, для того, щоб зібрати всі ці довідки, потрібно буде добре постаратися і походити по кабінетах, а, можливо, і вистояти в чергах, що суперечить рекомендаціям щодо дотримання карантинних обмежень. Доцільність таких новацій пояснили так: це дозволить приймати більш виважені й обгрунтовані рішення та врахувати всі обставини при призначенні допомоги. Скоріш за все, в такий спосіб буде зменшено кількість осіб, які звертаються за одноразовою виплатою: вимоги до пакету документів стали більш жорсткими, тож, треба буде зважити, чи варто збирати стільки довідок, щоб у підсумку отримати 500 гривень.

Нагадаємо, раніше на офіційному сайті Калуської міської ради оприлюднили роз’яснення, що таке складні життєві обставини. Це  обставини, що негативно впливають на життя, стан здоров’я та розвиток особи, функціонування сім’ї, які особа/сім’я не може подолати самостійно.

Чинники, що можуть зумовити складні життєві обставини: похилий вік; часткова або повна втрата рухової активності, пам’яті; невиліковні хвороби, хвороби, що потребують тривалого лікування; психічні та поведінкові розлади, у тому числі внаслідок вживання психоактивних речовин;  інвалідність; бездомність; безробіття; малозабезпеченість особи; поведінкові розлади у дітей через розлучення батьків; ухилення батьками або особами, які їх замінюють, від виконання своїх обов’язків із виховання дитини; втрата соціальних зв’язків, у тому числі під час перебування в місцях позбавлення волі; жорстоке поводження з дитиною; насильство за ознакою статі; домашнє насильство; потрапляння в ситуацію торгівлі людьми; шкода, завдана пожежею, стихійним лихом, катастрофою, бойовими діями, терористичним актом, збройним конфліктом чи тимчасовою окупацією.

Читайте також: На виплату “карантинної” допомоги ФОПам виділили 1,4 мільярда.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...