Президент Польщі Анджей Дуда вручив медаль “Virtus et Fraternitas” прикарпатцю Петру Грудзевичу

82-річний прикарпатець Петро Грудзевич отримав медаль “Virtus et Fraternitas” від президента Польщі Анджея Дуди. Нагородження відбулося 2 червня у президентському палаці у Варшаві (Польща).

Про це Суспільному Карпати повідомив родич Петра ГрудзевичаОлег Саноцький.

“Петро Грудзевич зараз повертається із церемонії нагородження в Україну, — каже Олег Саноцький. — Церемонія вручення мала відбутися ще рік тому, але через пандемію перенесли”.

Петро Грудзевич отримав медаль за те, що у 1986 році відмовився знищити хрести польських солдатів на кладовищі. Мова йшла про загиблих у польсько-радянській війні 1920 року. За це йому загрожувало покарання. Чоловік проживає у селі Дитятин Більшівцівської ТГ.

Під час вручення президент Польщі Анджей Дуда сказав, що це зворушливий момент для нього і це спосіб подякувати усім, хто продемонстрував честь і братерство у найважчі часи.

“Коли жителі частини Європи зіткнулися із двома страшними тоталітаризмами: німецьким нацистським і радянським сталінським, а також ворожими для людства ідеологіями, були такі, котрі попри усі страхи, а часом попри раціональність, яка підказувала сховатися і не робити жодних рухів, змогли простягти руку іншій людині”, — сказав Анджей Дуда.

У пресслужбі польського президента також повідомляють, що медалі “Virtus et Fraternitas” отримали Петро та Марія Базелюк, які під час війни переховували на Волині родину поляків Слоєвських із Гути Степанської.

Загалом нагороди отримали дев’ятеро людей із Чехії, Румунії, Словаччини, України та Угорщини, які допомагали польським громадянам у ХХ столітті.

Про кожного учасника також створили відео.

Медаль “Virtus et Fraternitas” (з латинської “Доброчесність і братерство”) вручають за допомагу громадянам Польщі — жертв тоталітарних злочинів у 1917-1990 років або шанування їхньої пам’яті.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...