Гасіння пожежі на гірському схилі: рятувальники Прикарпаття влаштували екстремальні змагання. ВІДЕО
10 Червня, 09:49
Поділитись статтею
Гасіння пожежі на гірському схилі. Екстремальні змагання влаштували на Прикарпатті. Учасники – вогнеборці з трьох областей: Львівської, Івано-Франківської та Закарпатської. Яке з завдань виявилося найскладнішим?
До старту змагань лічені хвилини… Рятувальники підіймють бойовий дух. Головне завдання – на швидкість дістатися на вершину крутого схилу… І на шляху подолати смугу перешкод: лісову пожежу, завали, та навіть врятувати з вогню людину, пишуть Подробиці.
Микола Лабич, рятувальник, учасник змагань з Івано-Франківської області:
Якщо лісова гірська місцевість – це вже зрозуміло, що дуже важко, бо це підйоми, є трава – це все важко дуже робити, Треба мати хорошу фізичну підготовку.
Михайло – учасник з Львівщини. Каже: гасити пожежі в гірських умовах йому ще не доводилось, бо працює в одному з рятувальних загонів міста. І хоча правила порятунку всюди однакові, все ж тут є особливість – круті підйоми. Та до них він підготувався.
Михайло Русин, пожежник-рятувальник державного пожежно-рятувального загону міста Львова:
У нас є високий замок у Львові, у нас є сходи – подібна ситуація, як гори. Настроєні показати хороший результат, пройти сильно.
І ось лунає звук сирени …. рятувальники стартували. Вогнегасники, носилки, бензопила, молот – все спорядження несуть в руках… Перша зупинка…
Залізні блоки символізують гірське каміння, яке ніби заблокувало проїзд після обвалу. Завдання – швидко розбити і далі зробити переправу з дерев’яної колоди.
А далі починається найважче – довгий підйом вгору.
Разом з рятувальниками вирішили піднятися і ми. І чесно скажу, ми пройшли тільки половину шляху і я вже жалкую, що не скористалася підйомником. Дуже важко.
І схоже складно не тільки нашій знімальній групі. Не легко дається сходження і самим рятувальникам.
Олександр Тушер, начальник Рахівського управління:
Ми тут трохи в меншинстві, але ми сильні потужні. Видите, йдемо, йдемо. – А останні, тому що немає досвіду? – Це перші змагання, але хлопчики молодці!
Як вам підйом? – Важко. – Ви із Закарпаття? – Так.
Дістались на вершину. Дерева розпиляли, пожежу загасили підручними засобами. І ось останнє, найскладніше завдання, – порятунок людини
Першими до фінішу прийшли львів’яни. Кажуть: їхня перемога – це заслуга всієї команди.
Василь Кузь, учасник змагань з Львівщини:
Найважче була вся дистанція. Особливо важко, коли пішло стрімко під гору. Всі рятувальники, які працюють – вони фізично готові, адже сьогодні він працює на рівнині, а завтра вже у гірській місцевості.
Такі навчання у вигляді змагань між рятувальниками в Україні проводяться вперше, – розповідають організатори. Головне в них – отримати досвід боротьби з вогнем саме у гірській місцевості. Лише на Прикарпатті щороку стається кілька десятків пожеж.
Володимир Чернецький, начальник управління ДСНС в Івано-Франківській області:
Саме сьогоднішні навчання показують ту специфіку ліквідації надзвичайних подій у гірській місцевості. Це важкодоступність, відсутність проїздів, доїздів, проблеми із забезпеченням пожежним водопостачанням. Але наша гірська місцевість – населена, люди проживають, є великий потік туристів, надзвичайні ситуації стаються.
Такі навчання, – запевняють організатори, – планують продовжувати і надалі. Та розширити коло учасників і з інших областей.
Поділитись статтею