Завтра в калуському ЖЕО-1 звільнять всіх — на зарплату потрібно 1,1 млн гривень
29 Червня, 11:09
Поділитись статтею
24 червня Калуська міська рада затвердила нову програму — погашення заборгованості по заробітній платі працівникам КП «ЖЕО-1» з бюджетом 1,1 млн гривень.
Як пояснив начальник управління житлово-комунального господарства Юрій Рекунов, програма пов’язана з ліквідацією комунального підприємства, інформують “Вікна”.
«Ліквідація проводиться за новим порядком. Призначений господарським судом ліквідатор звернувся до Калуської міської ради з проханням погасити заробітну плату, яка виникла під час діяльності підприємства. Якщо не буде вирішено питання про погашення заборгованої зарплати, то процес ліквідації триватиме довше, і всі проблеми, які будуть виникати, будуть стосуватися і власника — Калуської міської ради. Будуть проблеми, претензії, суди. Розрахунок зробив ліквідатор, допомога надається виключно лише на заробітну плату і нарахування на заробітну плату», — пояснив Юрій Рекунов.
Щодо того, звідки взяти кошти на нову програму, а доходи міського бюджету недовиконуються на 39 млн гривень, то Юрій Рекунов пропонує спрямувати на виплати працівникам ЖЕО частину з коштів, які на цій же сесії зняли з програми УЖКГ (понад 10 млн гривень). Крім того, частина виділених коштів повернуться до міського бюджету у вигляді податку з доходів фізичних осіб.
На сесії виступив і ліквідатор Ігор Ковальський. За його словами, 20 квітня цього року КП «ЖЕО-1» оголошено банкрутом. Станом на 1 травня на балансі комунального підприємства є деяке майно, проте його реалізація в ході ліквідації не дозволить погасити борги по зарплаті і звільнити працівників. Зокрема, за комунальним підприємством рахується старий автомобіль (ринкова вартість 2030 гривень), дитячі майданчики, балансова вартість яких становить 383 тис. гривень (їх треба передати громаді), а також борги споживачів послуг підприємства: 421 тис. гривень — заборгованість мешканців гуртожитку на вул. Рубчака, 1 млн 820 тис. гривень — борги населення і 152 тис. гривень боргують підприємці. За словами Ігоря Ковальського, ЖЕО має 22 млн гривень боргів, з них по зарплаті — 956 тис. гривень.
«Програму писали на 1,1 млн гривень. Але в ході звільнення директора 19 травня сума трохи зменшилася», — пояснив ліквідатор.
З 956 тис. гривень, 478 тис. гривень — це заробітна плата з вихідною допомогою звільненим працівникам, 308 тис. гривень — єдиний соціальний внесок, 113 тис. гривень — податок на доходи фізичних осіб і понад 50 тис. гривень — військовий збір. За словами Ігоря Ковальського, минулого року ЖЕО-1 утримувало гуртожиток. Також мешканці погасили понад 1,1 млн боргів перед комунальним підприємством, а комерційні структури — 117 тис. гривень.
«Залишилися борги, які люди не мають можливості платити. По факту, можливо, відбудеться якесь погашення. Пройти рубіж треба і погасити зарплату», — зазначив ліквідатор ЖЕО.
Працівників звільнять 30 червня і їм має бути нарахована і виплачена зарплата. У разі відсутності розрахунку в день звільнення, люди матимуть право вимагати компенсацію за кожен день прострочення. Міська влада надіється, що до цього не дійде.
Як ішлося на сесії, в штаті КП «ЖЕО-1» було п’ять чоловік: директор, який вже звільнився, юрист, бухгалтер, економіст і водій (він також обслуговував гуртожиток). Заступник міського голови Богдан Білецький пояснив: на відміну від ЖЕО-4, де зарплату платили, зате накопичували борги за електроенергію для гуртожитків (їх погасили з міського бюджету), ЖЕО-1 за електроенергію розраховувався, зате наростив борги по зарплаті. І зараз немає іншого виходу, як “закрити” їх із міського бюджету.
Між тим, міська рада могла обрати більш економний для міського бюджету варіант ліквідації комунального підприємства. Як розповів Юрій Рекунов, за новою процедурою, суд призначає арбітражного керуючого, функція якого — лише контроль за відчуженням майна і проведення операцій в межах законодавства. А питання, хто буде керувати підприємством під час ліквідації, вирішує власник — міська рада. Вона, зокрема, може найняти одну людину й укласти з нею контракт, або з призначити ліквідаційну комісію. Міська рада призначила ліквідаційну комісію з працівників комунального підприємства, у тому числі і директора.
«Фінансування вийшло дорожче, ніж одна людина. Тепер ми це знаємо і на майбутнє будемо враховувати», — пояснив Юрій Рекунов.
Раніше владі бракувало досвіду, оскільки остання ліквідація комунального підприємства в Калуші — це ліквідація «Школярика», яка проходила ще за старою процедурою.
Поділитись статтею