Втрати окупанта станом на 225 день війни

61330
Особовий склад
264
Літаків
225
Гелікоптерів
2449
Танків
5064
ББМ
1424
Артилерія
177
Засоби ППО
344
РСЗВ
3864
Автомобільна техніка та цистерни з ПММ
1047
БПЛА
15
Кораблі та катери
Купити квартиру Івано-Франківськ

Франківський Карітас розпочинає реабілітацію для ветеранів та ветеранок АТО/ООС

У благодійній організації “Карітас Івано-Франківськ” стартує програма соціально-психологічного перезавантаження для ветеранів та ветеранок АТО/ООС.

Програма “Подбай про себе” має на меті залучити ветеранів, ветеранок, членів їхніх сімей та громадських активістів.

Про Актуальність програми розповів голова Івано-Франківської асоціації учасників та ветеранів АТО Мирослав Кріль про актуальність такої діяльності, чого найбільше потребують ветерани та що для них АТО/ООС:

Не кожен воїн після бойових дій залишається таким, яким приїхав, – каже пан Мирослав. –Але це все залежить від віку, військового досвіду, чи хотів йти на війну чи ні, що там бачив. Адже одні по шматочках збирають загиблих своїх побратимів, а інші за весь час служби й подібного не бачили. Тому я вважаю, що реабілітація для воїнів повинна проходити у різних напрямках – психологічна, спортивна, духовна.

Ефективним методом реабілітації пан Мирослав вважає саме сімейну реабілітацію, адже,  на Прикарпатті переважна більшість ветеранів – 75-80 % – це одружені чоловіки.

Однією з прогалин у цій сфері Мирослав Кріль вважає відсутність жінок-ветеранок на реабілітаціях.  Але вважає, що для них треба робити окрему групу – жіночу.

Однак цю прогалину у роботі з захисниками України потрібно заповнювати, наголошує Мирослав Кріль. Як приклад, історія уродженки Франківщини Андріани Сисак, яка була в Айдарі, керувала взводом, їй підпорядковувались 30 чоловіків.

Повертаючись до травматизації після бойових дій, то загальноприйнятим є вважати, що більшість воїнів повертаються з психологічними проблемами. Однак, це не так, каже Мирослав Кріль. Навпаки, більше половини воїнів не потребують допомоги фахівця, вони, повернувшись з АТО, в змозі самі впоратися з труднощами, влаштовують свій бізнес, ладять у сім’ях, нормально спілкуються з оточуючими.

Особисто я перший рік після повернення додому не сприймав зовнішній світ, в тому вигляді, в якому він був. Я не розумів, як люди можуть веселитися, сміятися, танцювати, адже в мене в вухах ще звучали постріли, вибухи. Люди не розуміли, що йде війна. Вони й зараз не розумію, тоді ще хоч трохи співчували, а зараз вже напевно й забули.

Долучитися до програми соціально-психологічного перезавантаження “Подбай про себе” можна за телефонами: 067 85 81 507, 098 71 09 299.

 

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

Loading...