У Калуші відтворили весілля короля Яна III Собеського та його Марисеньки
26 Серпня, 16:45
Поділитись статтею
З нагоди відзначення 30-ї річниці відновлення Незалежності України в Калуші презентували туристичний маршрут «Легенди оживають». Захід організував музейно-виставковий центр спільно з палацом культури «Юність». Ідея належить заступниці міського голови Надії Гуш.
Маршрут пролягав центром міста і складався із шести локацій. Зокрема, учасники екскурсії, серед яких були гості з польського Горліца, відвідали площу Героїв, меморіальний музей «Калуська в’язниця», концертний зал, районний будинок культури та краєзнавчий музей Калущини.
Старший науковий співробітник меморіального музею «Калуська в’язниця» Олег Відливаний розповів історію міста від Середньовіччя. У свою чергу, творчі колективи міста та актори передали справжню атмосферу та дух минулого, інформують “Вікна”.
Філософською постановкою вразив присутніх актори та режисер театру «Сілентріум» Дмитро Карачун. Його містична роль Хранителя Часу не залишила байдужого нікого.
За словами режисера, разом зі своїми учнями він створив образи, додав відтінок містики і таким незвичним способом розповів історію рідного міста. За первинним задумом, із площі Героїв мали виїжджати карети та король. Однак через відсутність реквізитів та костюмів ідею довелося переробити.
Період доби палеоліту та життя хорватських племен втілив ансамбль пісні і танцю «Пролісок» (керівниця Людмила Ляшенко).
Весілля короля Яна III Собеського та його нареченої Марії, які за легендою раніше могли перебувати в Калуші, зворушливо зіграли актори театру «Сілентіум» Тетяна Гумен та Євген Омельченко.
На наступних локаціях відвідувачі переглянули фільм про «Матієве село», який створили працівники ПК «Юність» та почули розповіді про архітектурні споруди Калуша.
Завершився туристичний маршрут театралізованою постановкою про калуське пиво та частуванням його учасників.
Поділитись статтею