Втрати окупанта станом на 89 день війни

29200
Особовий склад
204
Літаків
170
Гелікоптерів
1293
Танків
3166
ББМ
604
Артилерія
93
Засоби ППО
201
РСЗВ
2206
Автомобільна техніка та цистерни з ПММ
476
БПЛА
13
Кораблі та катери
Купити квартиру Івано-Франківськ

Франківський драмтеатр зібрав аншлаг у Києві. ФОТО

На сцені Київського Національного театру імені Івана Франка виступили гості – Івано-Франківський Національний театр імені Івана Франка з виставою «Коляда та й плєс… ізпрежди віка»

Автори вистави (режисер народний артист України Ростислав Держипільський) об’єднали в одній святковій містерії традиції та набутки святкування Різдва з різних куточків України, пише Главком.

Ці перші гучні гастролі нового 2022 року зібрали у престижному столичному залі аншлаг. Серед гостей – політики, медійники, актори. Завітала на «Коляду» заслужена артистка України Ірма Вітовська-Ванца, яка задіяна у двох виставах західних франківців – «Гамлет» та «Оскар і Рожева Пані».

Вистава «Коляда та й плєс…» – містична подорож у світ національних традицій святкування святого Різдва: з прадавніми колядками, запальними гуцульським танцями, бурсацьким вертепом, частуванням глядачів у театральному залі. Ця постановка є візитівкою знаменитого Франківського театру ще з 2019 року.

Франківський театр у столиці зібрав аншлаг - показав унікальну виставу 1

На думку театральних критиків, ця вистава є унікальним для вітчизняного театру сценічним проєктом.

«Це вистава, що об’єднує Україну прадавніми національними традиціями та різдвяними сюжетами», – кажуть актори Франківського національного драмтеатру.

Попередньо режисер вистави Ростислав Держипільський ретельно вивчав праці українських етнографів-науковців та істориків, які допомогли йому у творенні загальної концепції різдвяного театрального дійства.

«Для репертуару Франківського театру суттєвою є також просвітницька сценічна місія, коли театр відкриває глядачам маловідомі сюжети національної культури і украінських традицій. У цьому репертуарному напрямку маємо вистави «Коляда та й плєс…», «Гуцульське весіля», що користуються надзвичайним попитом та успіхом у наших глядачів, особливо у молоді», – розповів він.

«Коляда» – масштабний сценічний проєкт. На сцені задіяно 70 учасників дійства, включаючи драматичних акторів та музикантів. До Києва на свою виставу Франківський драмтеатр привіз майже дві сотні оригінальних народних сценічних костюмів та десятки автентичних музичних інструментів: трембіти, цимбали, сопілки, музичні ріжки, бубни.

«Сьогодні Івано-Франківський драматичний театр став справжнім мистецьким феноменом. На вистави цього театру до Франківська глядачі та театральні фахівці спеціально їдуть з різних украінських міст, також їдуть в Галичину на їхні вистави навіть з деяких європейських країн. Схожий феномен був у середині XX століття у Прибалтиці, коли вистави режисера Юозаса Мільтініса у невеличкому балтійському Панєвежисі об’єднували навколо себе весь тодішній прогресивний театральний світ», – каже після київських гастролей «Коляди» Ольга Стельмашевська, журналістка, театрознавиця, голова експертної ради Всеукраїнського театрального фестивалю-премії «ГРА».

У 2022 році Франківський Національний драмтеатр чекають з гастролями на півдні України, а також в США та Канаді.

Читайте також: Сьогодні раптово помер директор департаменту соцполітики ОДА

 

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

Loading...