Втрати окупанта станом на 89 день війни

29200
Особовий склад
204
Літаків
170
Гелікоптерів
1293
Танків
3166
ББМ
604
Артилерія
93
Засоби ППО
201
РСЗВ
2206
Автомобільна техніка та цистерни з ПММ
476
БПЛА
13
Кораблі та катери
Купити квартиру Івано-Франківськ

У громадах Івано-Франківщини запрацювали мобільні групи для підтримки переселенців

На Івано-Франківщині почали працювати мобільні групи, які надають психологічну, соціальну та юридичну підтримку переселенцям.

Їхню роботу організували в межах проєктної ініціативи “Екстрене реагування задля збереження життя ВПО в Івано-Франківській області ACT APPEAL UKR 221”. Про це в ефірі Українського радіо Карпати розповіла керівниця громадської організації “Громадський центр “Еталон” Леся Аронець.

Такі мобільні групи працюватимуть у Надвірнянській, Калуській, Богородчанській і Верховинській громадах. З її слів, громадська організація реалізує ініціативу за підтримки Угорської екуменічної служби допомоги.

“Ця служба допомагає людям, які опинилися у складних життєвих ситуаціях. Вони першими прийшли до нас на допомогу у 2008 році, коли на Івано-Франківщині була повінь. У 2012 році вони ділилися своїм досвідом, як діяти у надзвичайних ситуаціях. У 2014, коли ми приймали перших переселенців, представники служби приїхали з продуктами до нас”, — каже Леся Аронець.

Працівники центру “Еталон” відвідали 12 місць компактного проживання переселенців у чотирьох громадах, де розпочали роботу мобільні групи. Там вони провели анкетування серед жителів та визначили потреби людей. Леся Аронець каже, що передусім тим, хто вимушено приїхав на Івано-Франківщину, потрібна психологічна підтримка.

“Простіше, коли в певному місці проживають жителі одного населеного пункту. До прикладу, в Калуші перебувають односельці з Макарова, що на Київщині. Було 160 людей звідти, зараз — 120. Вони одне одного підтримують, вони — як велика родина. Але, на превеликий жаль, їм немає куди повертатися. Під час першої нашої зустрічі вони ставилися до нас із пересторогою, вдруге — вже краще. Потім ми взагалі обіймалися. Їм потрібен час, важливо, щоб люди адаптувалися. У цьому можуть допомогти психологи”, — пояснює Леся Аронець.

За її словами, для переселенців підготували буклети із порадами щодо того, як зміцнити психологічне здоров’я, покращити емоційний стан, як батькам поводитися із дітьми у стресових ситуаціях. Щовівторка і щочетверга із дорослими та дітьми працюватимуть психологи. Леся Аронець розповідає, що вони проводитимуть групові заняття та надаватимуть індивідуальні консультації. До проєкту долучаються психологи та юристи Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. До них переселенці можуть звернутися онлайн.

У мобільних центрах експерти надаватимуть підтримку не тільки окремим переселенцям, а й центрам компактного проживання людей з інших регіонів.

“Ми зараз збираємо пропозиції від центрів компактного проживання переселенців. Можливо, їм треба закупити роутери, чи, скажімо, сушарки чи бойлери. Ми зможемо з цим допомогти”, — говорить Леся Аронець.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

Loading...