За домашнє насильство суд відправив до в’язниці калушанина
13 Травня, 11:11
Поділитись статтею
Суд відправив до в’язниці мешканця Калуського району, який піднімав руку на свою матір.
Під час розгляду справи суд встановив, що обвинувачений перебуваючи на профілактичному обліку у секторі превенції Калуського РВП ГУ НП в Івано-Франківській області як «кривдник», умисно та безпричинно, протягом тривалого часу, знаходячись по місцю свого проживання, систематично вчиняв до своєї матері психологічне та фізичне насильство.
В результаті протиправних дій, чоловік протягом року неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення насильства в сім’ї.
24 березня 2021 та 22 лютого 2022 року Калуським міськрайонним судом Івано-Франківської області, чоловіка було визнано винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 173-2 КУпАП та призначено стягнення у вигляді штрафу.
Незважаючи на вжиті заходи реагування щодо недопущення вчинення насильства у сім`ї, обвинувачений правильних висновків для себе не зробив, на шлях виправлення не став і продовжував свою протиправну поведінку, вчиняв психологічне насильство щодо матері, що призвело до її психологічних страждань та погіршення якості життя.
В судовому засіданні вину у пред’явленому обвинуваченні чоловік визнав. Пояснив, що неодноразово в стані алкогольного сп’яніння вчиняв сварки з мамою по місцю їхнього спільного проживання. Під час цих сварок обзивав маму і погрожував їй. На даний час стосунки з мамою налагодив, переосмислив свою поведінку, розкаюється за вчинене, обіцяє в подальшому порушень не вчиняти.
Призначаючи покарання, суд у відповідності до вимог Кримінального кодексу України враховував ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного та обставини, що пом’якшують та обтяжують покарання, а також позицію прокурора.
Суд встановив, що обвинувачений є особою з інвалідністю другої групи, тому призначення покарання у виді громадських робіт та обмеження волі є неможливим. Таким чином для виправлення і перевиховання обвинуваченого потрібно призначити покарання у вигляді арешту на мінімально можливий строк – 1 місяць.
На думку суду таке покарання буде необхідним й достатнім для виправлення обвинуваченого та попередження нових кримінальних правопорушень.
Поділитись статтею