Втрати окупанта станом на 132 день війни

36350
Особовий склад
217
Літаків
187
Гелікоптерів
1594
Танків
3772
ББМ
806
Артилерія
105
Засоби ППО
247
РСЗВ
2634
Автомобільна техніка та цистерни з ПММ
660
БПЛА
15
Кораблі та катери
Купити квартиру Івано-Франківськ

Історик з Прикарпаття став артилеристом та Героєм України

Василь Боєчко – у минулому вчитель історії. Згодом обіймав посаду старшого інспектора дорожньо-патрульної служби райвідділення МВС України, а нині захищає Україну від рашистських окупантів у складі ЗСУ.

Тільки за місяць боїв під Києвом підрозділ капітана знищив десятки одиниць бойової та спеціальної техніки рашистів, розповіли у пресслужбі Міністерства оборони України.

Коли влітку 2015-го Василя запросили до райвійськкомату, він шукати способів уникнути військової служби не став. Не личить це 40-річному чоловіку та й вихований він по-іншому — правильно. Зібрав речі, обійняв дружину Олександру, притиснув до себе донечку Яночку, вийшов за хвіртку рідної домівки та впевненим кроком попрямував осягати до цього йому невідоме.

Старшого лейтенанта запасу спочатку відрядили на місячні курси перепідготовки до Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. А за два тижні, після завершення навчання, він був вже в районі АТО, обіймаючи посаду командира реактивної артилерійської батареї однієї з піхотних бригад.

Так розпочався армійський шлях дипломованого історика Василя Васильовича Боєчка, який став артилеристом, а згодом – Героєм України.

У березні 2022 року завдяки зусиллям військових підрозділу капітана Боєчка вдалося стримати контрнаступ противника на столицю з боку села Мощун, що розташоване на північний захід від Києва.

Тільки за місяць боїв під Києвом підрозділ капітана Василя Боєчка знищив десятки одиниць бойової та спеціальної техніки рашистів, велику кількість його особового складу, виконавши понад п’ятдесят вогневих завдань.

Указом Президента України № 122/2022 від 10 березня 2022 року, воїну було присвоєне звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка”.

“Тож відтепер серед уродженців села Семаківці, що на Івано-Франківщині, на одну відому особистість побільшало. І нарівні з видатним науковцем, доктором біологічних наук, професором, членом-кореспондентом Академії педагогічних наук України Федором Федоровичем Боєчком, золотими літерами в історію села вписано ім’я людини з тим самим прізвищем – Героя України Василя Васильовича Боєчка”, – зазначили у Міноборони.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

Loading...