Втрати окупанта станом на 171 день війни

43400
Особовий склад
232
Літаків
193
Гелікоптерів
1856
Танків
4115
ББМ
978
Артилерія
134
Засоби ППО
260
РСЗВ
3036
Автомобільна техніка та цистерни з ПММ
779
БПЛА
15
Кораблі та катери
1000
Полонені окупанти
Купити квартиру Івано-Франківськ

Пережити біль війни разом: в Івано-Франківську стартували безкоштовні групи психологічної підтримки

В Івано-Франківську стартували безкоштовні курси психологічної підтримки.

Волонтерська та освітня мережа Гончаренко центр запровадила безкоштовну програму психологічної підтримки для дітей та дорослих у 17-ти містах України, де вони працюють. У рамках проєкту відбуваються щотижневі зустрічі, які проводять практичні психологи. Також йде активна співпраця з фахівцями проєкту “Поруч”, що реалізується за підтримки UNICEF. Проводяться онлайн-тренінги присвячені “технікам зцілення” під час війни. Участь у таких групах підтримки допомагає дітям та батькам відновлювати та підтримувати гармонійний психоемоційний стан.

Більшість українців зараз переживають болючі емоції через війну. У тих, хто не має можливості знаходитись поруч зі своїми близькими, адже члени їхніх сімей в евакуації або на фронті, може виникати відчуття самотності та ізоляції. Тому освітньо-волонтерська мережа “Гончаренко центр” запровадила безкоштовні щотижневі групи психологічної підтримки.

За словами психологині Гончаренко центру з Житомира, керівниці громадської організації “Жіночий клуб Крапля” Світлани Сарасваті, щоб вберегти своє психічне здоров’я для кожної людини зараз надважливо ділитися своїми проблемами з іншими.

Вкрай важливо, щоб людина не лишалася на самоті зі своїми важкими переживаннями. Розповідаючи про свої почуття, ми розуміємо, що те ж саме відбувається у житті інших. Обмін досвідом дає можливість знизити особисту значущість травматичних подій. Це реально допомагає пережити психологічну травму, – зазначила психологиня.

До груп психологічної підтримки долучились багато вимушених переселенців, які через війну залишили свої домівки. “Ми виїжджали з родиною з-під обстрілів, як і багато інших переселенців. Я прийшла в групу, тому що мені потрібно пережити ці негативні почуття, щоб вони не висіли в моїй душі мертвим вантажем. Коли береш участь у таких зустрічах, коли можеш висловити, що наболіло, поскаржитися – це завжди допомагає. На групах ми бачимо, що є люди, які вже пережили подібні речі, а інші успішно просуваються в цьому напрямку, справляються зі своїми проблемами. І відчуваємо, що і ми зможемо”, – поділилась Світлана Єсіонова, яка евакуювалась до Івано-Франківська зі Слов’янська Донецької області.

Також групи підтримки працюють щотижнево для дітей, підлітків, батьків та освітян. Цей напрямок координує психологиня Ольга Гармаш з ко-тренеркою Аллою Жовнюк. Вони пройшли фахове навчання в межах проєкту “Поруч” за програмою: “Групи підтримки для батьків та дітей “Поруч”, що реалізуються Представництвом Дитячого фонду ООН (UNICEF) в Україні. Під час цих зустрічей учасники навчаються спеціальних практик “емоційного зцілення”, їм пояснюють, як заспокоїтись попри небезпечні обставини, як подолати страх і тривогу. Такі психологічні техніки особливо ефективні для дітей, які пережили бомбардування та бачили жахливі речі, що несе війна.

 

 

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

Loading...