Втрати окупанта станом на 132 день війни

36350
Особовий склад
217
Літаків
187
Гелікоптерів
1594
Танків
3772
ББМ
806
Артилерія
105
Засоби ППО
247
РСЗВ
2634
Автомобільна техніка та цистерни з ПММ
660
БПЛА
15
Кораблі та катери
Купити квартиру Івано-Франківськ

Перший добровольчий хірургічний шпиталь відкриває поліклініку в Івано-Франківську

В Івано-Франківську поліклініка першого добровольчого хірургічного шпиталю з 21 травня прийматиме пацієнтів. Медустанова працюватиме в будинку на вулиці Січових Стрільців, 18.

Тут зможуть безкоштовно отримати допомогу люди, які вимушено переїхали з інших областей України, розповів Суспільному керівник шпиталю Станіслав Онищук.

“Ми надаємо допомогу психолога, терапевта. У нас працює гінеколог, є ультразвукова діагностика, лор, кардіолог. Спочатку переселенцям простіше прийти в заклад, який прийме їх без жодних документів та безкоштовно, а за потреби надасть їм медикаменти, які потрібні. Така наша функція — допомогти на перший час, а далі — скерувати їх в поліклініку, щоб вони стали на облік до сімейного лікаря”, — розповів Станіслав Онищук.

З його слів, наразі медзаклад потребує медичних сестер. Крім того, у поліклініці планують запровадити безкоштовну юридичну допомогу для переселенців.

Терапевт поліклініки першого добровольчого хірургічного шпиталю Гусейн Маххарамов каже, що протягом дня приймає до 20 людей, більшість із них — переселенці. Також медик ставить пацієнтам діагноз та видає ліки, які є у закладі.

“Зазвичай наші пацієнти — це сердечники. Є також люди з тиском, бронхітами. Я й дітей оглядаю. У них — хвороби верхніх дихальних шляхів, багато є з травмами”, — сказав терапевт.

Гусейн Маххарамов розповів, що сам також є переселенцем із Рубіжного. Він евакуйовувався з міста 14 березня, однак тоді його автомобіль обстріляли.

“У мене була квартира, будинок… Все. Нічого немає. Ми там в підвалі жили, а потім наші автомобілі бомбили. Ми дивом залишилися живі”, — пригадує Гусейн Маххарамов.

У поліклініці першого добровольчого хірургічного шпиталю відтепер працюватиме психолог. У попередньому приміщенні для спеціаліста не було кабінету. Працюватиме з пацієнтами харків’янка Анна Галущак.

“Наразі я в Ізраїльському інституті травми проходжу підвищення кваліфікації. Мені здається, це — найближчий з усіх країн до України досвід. Це — не просто такі теоретичні знання. А вони кожен день стикаються з цим, в них є також цікаві методики, які, думаю, допоможуть”, — сказала Анна Галущак.

Лікарка-хірург Марина Базиль каже, що працюватиме як у шпиталі, так і в поліклініці. Вона волонтерить у першому добровольчому хірургічному госпіталі з дня його відкриття. За її словами, усі хірургічні втручання, які проводить, є плановими.

“Добре, що ми розташовані далеко від першої лінії вогню. У нас тут хворі, для яких ми — третій і навіть четвертий етап. Це — несвіжі поранення, а вже рани з ускладненнями, переломи, які неправильно зрослися. Ми готуємо таких людей до реабілітації”, — сказала Марина Базиль.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

Loading...