Втрати окупанта станом на 281 день війни

89440
Особовий склад
280
Літаків
261
Гелікоптерів
2915
Танків
5877
ББМ
1904
Артилерія
210
Засоби ППО
395
РСЗВ
4441
Автомобільна техніка та цистерни з ПММ
1562
БПЛА
16
Кораблі та катери
Купити квартиру в Івано-Франківськ

В Івано-Франківську майстри відновлюють столітні двері з Луцька. ВІДЕО

В Івано-Франківську реставрують столітні двері з трьох будинків, які привезли з Луцька.

Займається відновленням ініціатива “Франківськ, який треба берегти”, розповіла Суспільному засновниця організації Марія Козакевич.

Луцьк так само почув про нас. Звернулися, і минулого року ми до війни ще двері демонтували. Звичайно, цей період розтягнувся. Якийсь певний час не працювали, але потім в нас активізувалися роботи”, — каже Марія Козакевич.

Майстер Василь Гавадзин своїми руками відновив вже з пів сотні дверей в Івано-Франківську. Чоловік каже: потрібно місяць-півтора, аби столітні двері не можна було відрізнити від нових. Над привезеними з Луцька, пояснює різьбяр, працювалося важче.

“Ці двері з Луцька порівняно з франківськими дверима — це дуже велика різниця. Їх виготовляли не австрійські й не польські майстри. Їх, напевно, росіяни виготовляли або не дуже кваліфіковані спеціалісти. Різьбу ми зберегли по максимуму. Навіть ледь-ледь доточували”, — каже Василь Гавадзин.

Одні двері фарбують в зелений колір. Вони відомі в Луцьку, оскільки слугували для містян фотолокацією. Інші — у сіро-блакитний. Треті двері пофарбують у бордовий колір. Їх покривають у два шари.

Блакитно-сірі двері прикрашатимуть у Луцьку центральну вулицю Лесі Українки. Зазвичай на їхнє фарбування майстер витрачає до п’яти днів та зо 5 кг фарби.

Волинь, Черкаси, Сумщина та довоєнний Маріуполь — свою реставраційну географію Івано-Франківськ розширює з кожним роком, ділиться ініціаторка ідеї Марія Козакевич. Вона додає, що після останніх штрихів у Франківську, луцькі двері поїдуть додому. Там на майстрів чекає кінцева робота — реставрація одвірків.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

Loading...