Війна, шок та стрес можуть стати причиною розвитку діабету
14 Листопада, 11:11
Автор: Юлія Дерев'янко
Поділитись статтею
Війна – це стан шоку та безперервного стресу, які негативно впливають на здоров’я і можуть призвести до багатьох неінфекційних захворювань. Зокрема цукрового діабету, особливо для людей, які мають високий ризик розвитку цього захворювання. МІСТО вирішило поспілкуватись з лікарем-ендокринологом та дізнатись чи впливає війна на хворобу, які правила лікування та симптоми хвороби.
В умовах страху та переживань в організмі людини різко зростає рівень адреналіну, який пригнічує вироблення інсуліну та кортизолу, що стимулює підвищення глюкози. Таким чином людина перебуває в гіперглікемії. Крім того, гормони стресу провокують викид біологічних речовин в кров з нервової системи на що організм реагує імунною відповіддю – вироблення антитіл. За таких умов розвивається цукровий діабет. Переїдання в стані стресу – не менш важливий фактор. Адже, надмірна вага, а саме вісцеральне ожиріння сприяє розвитку інсулінорезистентності, – розповідає Тетяна Білюк, лікар – ендокринолог КНП “Богородчанської ЦЛ”.
- 1 тип – це стан організму, який не в змозі виробляти інсулін і потребує постійного екзогенного введення
- Цукровий діабет 2 типу – це стан організму, коли власний інсулін не сприймають клітини.
- Гестаційний цукровий діабет – це тип діабету, який виникає під час вагітності та зникає після пологів.
- Інші специфічні типи діабету.
Ознаками цієї недуги є – спрага, сухість в роті, часте сечовипускання (переважно в нічний час), сонливість, надмірний апетит, схуднення(характерно для діабету 1-го типу), головний біль, пітливість, дратівливість, швидка втома.

Тривала гіперглікемія призводить до ураження судин органів-мішеней: очей, нирок, нижніх кінцівок, судин головного мозку та серця. Як наслідок розвивається гангрена, хронічна ниркова недостатність, зниження зору з подальшою сліпотою, інсульти та інфаркт. Щоб запобігти розвитку та прогресуванню даних ускладнень необхідний щоденний контроль цукру в крові, дотримання дієтичного харчування, ретельний догляд за ногами, систематичний та відповідальний прийом ліків. Обов’язкове відвідування лікарів: офтальмолога, невролога, хірурга, кардіолога, ендокринолога, нефролога та дотримуватися їхніх рекомендацій.
Люди зазвичай пробують вилікуватись народними методами, розкажіть які насправді правила лікування?


Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram
Поділитись статтею