Українці відзначають 31-ту річницю Всеукраїнського референдуму щодо проголошення Незалежності

Цього дня, 1 грудня, 31 рік тому відбувся Всеукраїнський референдум, на якому український народ більшістю голосів підтримав Акт проголошення незалежності України.

1 грудня 1991 року 90,92% виборців дали ствердну відповідь на запитання: «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?» Не було жодного регіону, жодного населеного пункту, де ідея незалежності України не знайшла б підтримки більшості громадян. Зокрема, в Криму за незалежність проголосували 54,19% громадян, у Севастополі – 57,07%, у Донецькій, Луганській, Одеській та Харківській областях волю до власної держави виявили понад 80% громадян. В Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській, Волинській, Рівненській, Житомирській, Київській, Хмельницькій, Черкаській, Вінницькій областях «за» проголосували більш як 95% громадян.

Сьогодні український народ своєю кров’ю, жертовністю та згуртованістю навколо допомоги одне одному вкотре підтверджує важливість рішення, прийнятого 1 грудня 1991 року. Ми маємо право жити на власній землі, господарювати на ній, і за жодних обставин не зречемося цього права. Перемога за нами! І це підтверджує кожна цивілізована країна, яка пропагує цінності прав і свобод, – написала голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук.

 

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...