“Я хочу, щоб весь світ чув, як ще може звучати Україна”: фіналістка Нацвідбору на “Євробачення-2023” FIINKA

Франківська співачка, авторка YouTube-каналу “Ліжник TV” Ірина Вихованець, відома як FIINKA, потрапила у десятку фіналістів національного відбору Євробачення 2023.

За результатами жеребкування, співачка закриватиме першу п’ятірку із композицією про Олексу Довбуша (“Довбуш”), розповіла FIINKA під час пресконференції в Івано-Франківську.

“Я би хотіла, щоб весь світ чув, як ще може звучати Україна. Гуцули на Євробаченні були, але діалектом не розмовляли. Я хочу, щоб не було питання: що то за мова? А всі розуміли, що так розмовляв герой Довбуш та письменник Стефаник”, – підкреслила FIINKA.

Ірина каже, що не планувала йти на відбір Євробачення, ба навіть була проти думаючи, що її можуть сплутати з «Kalush». Проте її менеджерка дала таку ідею й співачка вирішила спробувати.

“Моя пісня – це аутентичне звучання, а не трек з етномотивами, як зараз модно казати. Ми зробили різні мелодії і мотиви і зробили з того своє – зберегли гуцульську автентику, але у новому сучасному контексті. Я не боюся того, що гуцульський діалект не зрозуміють. Най вчать, я і в Києві так говорю”.

Співачка додає, що конкуренції не відчуває, адже на Нацвідборі кожен має свою тему, а Ірина єдина представниця з Прикарпаття.

“Нікого немає ні з такою музикою, ні з таким баченням, ні з нашого краю. Я не відчуваю конкуренції. Вона є – 100%. Всі дуже хочуть. Але що я їм зроблю – яду підсиплю? Нехай співають, а люди оберуть”.

Дівчина має свій ютуб-канал “Ліжник ТВ“, на якому веде комедійне шоу, чим і прославилась. Її відео про повсякденне життя гуцулів набрали сотні тисяч переглядів.

“Для мене сходинкою у житті був Ютуб, згодом я побачила зацікавленість у живому спілкуванні та створила шоу-програму зі своїми авторськими піснями, які набирають мільйони переглядів та прослуховувань на всіх платформах. Позаду сотні виступів, але важливіше, що попереду, а попереду перемога України та прославляння української та зокрема гуцульської культури в цілому світі!”, – каже FIINKA.

Співачка просить краян голосувати за неї 17-го грудня. Нагадаємо, цьогоріч можна буде проголосувати в “Дії”.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...