Як працюють прикарпатські енергетики після введення графіків відключення світла

На Івано-Франківщині втричі збільшилося виїздів аварійних бригад Лисецької служби експлуатації електромереж від початку запровадження графіків відключення світла через обстріли енергетичної інфраструктури військами РФ.

За словами начальника служби Андрія Павликівського, найчастіше аварії трапляються через навантаження на мережі, коли люди активно користуються електроприладами під час подачі електрики, йдеться в сюжеті Суспільного.

Перед знеструмленням за графіком бригада працівників Лисецької служби експлуатації електромереж їздить розділяти лінію, на якій потрібно залишити електроенергію для об’єкта критичної інфраструктури.

“Більшість приєднань вимикає диспетчер у нас на комп’ютері. Це приєднання ми повинні знеструмлювати вручну, щоб поділити лінію, адже на ній — споживачі I категорії“, — пояснює Василь Ясинський.

Утім — це не вся робота енергетиків. Після введення графіків погодинних відключень для бригади збільшилася кількість аварійних виїздів.

“Люди одразу все вмикають і, коли навантаження йде, мережа не витримує”, — пояснює Василь Ясинський.

Начальник Лисецької служби експлуатації електромереж Андрій Павликівський пояснює, що під час знеструмлень за графіками слід вимикати енергомісткі прилади.

“Постаратися вимкнути з розетки пральні машинки, бойлери та електроплити. Бо у перші хвилин, коли світло приходить у будинки, всі прилади автоматично вмикаються. Навантаження зростає — напруга падає. Ці прилади не можуть нормально працювати”, — говорить енергетик.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...