Глава УГКЦ розповів, чи гріх бажати смерті путіну

Глава УГКЦ Святослав Шевчук в інтерв’ю Українській правді розповів, як правильно українцям зараз правильно ставитися до росіян з християнської точки зору та чи гріх бажати смерті путіну.

За його словами, зараз росіяни асоціюються в українців з вбивцями. Тому не можна йти на компроміс зі злом. Тому важко побачити в них людей.

“Коли ми сьогодні в Україні чуємо слово “росіяни”, перед нашими очима з’являються кадри масових тортур, знищені міста і села. Тому чисто по-людськи сьогодні українці відчувають, що росіяни – це чужинці і вбивці, які прийшли, щоб забрати у нас все те, ким ми є та що ми маємо.

Ми не можемо йти на компроміс зі злом. І нам по-людськи важко в тих вбивцях побачити людей. Ми бачимо, що все те, що сьогодні роззявляє таку вбивчу пащу на Україну – це наслідки хвороб пострадянського суспільства, яке в Росії, замість того, щоб оздоровлятися після Радянського Союзу, почало загнивати.

Пригадую слова Ельдара Рязанова, який говорив: “У нас страна большая, гнить будем долго”, – сказав Шевчук.

Далі він додав, що “з іншого боку, по-християнськи ми хочемо дати шанс кожному на можливість покаятися”. Глава УГКЦ підкреслив, що це дуже важливо.

“Гнів, особливо коли ми бачимо всі злочини – це природній інстинкт людини. Якщо всі ті злочини, які ми бачимо, у нас не викликають люті, то це б означало, що ми є співучасниками зла. Тобто ми в той чи інший спосіб його толеруємо і похваляємо.

Але гнів потребує трансформації й обрамлення. У християнському розумінні праведний гнів є матеріалом для чесноти мужності. Нам потрібна сьогодні мужність.

Мужність, щоб вистояти, мужність, щоб перемогти. Бо якщо гнів не буде трансформований у мужність, він може стати деструктивним.

Кажуть, що страх – поганий порадник. Так само і гнів може бути поганим порадником. Тому християнська аскетична практика показує, що ми справді можемо перетворити гнів у мужність і стійкість.

Цей праведний гнів може стати силою. Силою, яка здатна перемагати”, – поділився Шевчук.

Також у глави УГКЦ поцікавилися, чи гріх бажати смерті. На що той відповів, що так, бо це гріх.

“Так, гріх. Тому що коли я бажаю смерті іншому, я сам вмираю. Це дуже делікатна річ під час війни. Часом мушу зупинити агресора, навіть ціною його власної смерті. Тоді я маю обрати життя для свого народу, своєї Батьківщини, свого народу”, – пояснив Шевчук.

В нього уточнили, чи гріх бажати смерті путіну. Перед відповіддю глава УГКЦ зробив паузу та засміявся.

“Ой, треба буде за нього каятися”, – сказав Шевчук.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...