Найпопулярніші книги серед франківців: що читають в 2023 році
09 Лютого, 12:46
Поділитись статтею
Детективи, романи та психологія – такі книги обирають франківці. Читають цьогоріч Агату Крісті, Джорджа Орвела, Колін Гувер, Ніла Ґеймана та інших авторів.
Які ж книги користувалися особливою популярністю? Дивіться підбірку від МІСТА та відомого франківського продавця книг Ярослава Павловича, щоб дізнатися, яка література зараз в тренді.
Книги Агати Крісті
Як виявилося, франківці настільки обожнюють цю англійську письменницю, що розкуповують її твори за лічені дні. Агату Крісті читають навіть діти, каже пан Ярослав. Вибрати щось найпопулярніше з її доробку не вийде – попитом користується все, що можуть запропонувати продавці.
Найпотужніша антиутопія XX сторіччя – “1984”
Написаний понад 70 років тому, цей твір виявився пророчим: образ влади, яка намагається контролювати хід історії, незмінно актуальний. “1984” — один з найголовніших і вже точно найважливіший роман минулого сторіччя. Важко пригадати якийсь інший літературний твір, який би без зайвої манірності, настільки ж чітко, правдиво і жорстоко поставив перед загалом таку ж важливу проблематику. А саме: що таке влада? Яка її природа? Куди прямує сучасне суспільство?
Гаряча новинка Алі Гейзелвуд – “Гіпотеза кохання”.
Невловний одноріг серед сучасних любовних романів — укладений на небесах тандем глибокої прози й ескапістського щастя.
Олівія Сміт — біологиня, яка мріє не про романтичні стосунки, а про докторський ступінь. Але що робити, коли найліпша подруга не дає тобі спокою з отим коханням ні вдень, ні вночі? Звісно ж, знайти хлопця, який вдаватиме любчика. На цю роль годиться не абихто, а молодий і гарячий професор Карлсен. Щойно маленький експеримент виходить з-під контролю, а теорія романтики розбивається на друзки, як Олівія розуміє: дослідження власного серця під мікроскопом буде складнішим за гіпотезу кохання!
«Покинь, якщо кохаєш» Колін Гувер
Головна героїня Лілі, прототипом якої частково постає сама письменниця, втрачає тата й поринає в спогади про непросте дитинство. Будинок її батьків, шанованих і пристойних громадян, ніколи не був затишним сімейним гніздечком, адже Лілі з мамою жили в постійному напруженні через агресивний характер тата.
Нарешті дівчина готова ступити на власний шлях і збудувати свою родину. Однак їй не вдасться знайти спокій, поки вона не здолає всіх тіней минулого й не наважиться розірвати зачароване коло, сплетене з правди, страху, прощення, нерішучості й любові.
«Випадкові наречені» Крістіна Лорен
Сестри-близнючки Олів та Емілія мають геть різну вдачу. В Олів ніколи ні з чим не складалося — ані в кар’єрі, ані в коханні. Якось шестирічна дівчинка застрягла в автоматі з іграшками, і про це писали всі місцеві видання. А ось Емілія — щасливиця. Навіть весілля з коханим красенем вона зуміла оплатити завдяки виграшам в інтернет-конкурсах.
Утім, під час весілля щось пішло не так: усі гості разом із молодятами отруїлися. Пригода оминула тільки Олів та Ітана, дружку нареченого, який страшенно не сподобався невдачливій сестрі. Та хіба варто через таке марнувати оплачений медовий місяць на Гаваях? Замість молодят у мандрівку вирушають Олів з Ітаном. Чи вдасться їм забути про взаємну неприязнь і добряче відпочити?
«Як король Ельфгейму зненавидів оповідки» Голлі Блек
Як воно – бути королем Ельфгейму, жахливим, сяйливим і могутнім? Мати за королеву смертну дівчину, яка тільки й прагне, що битися з монстрами та втрапляти в халепи? Як воно – зростати жорстоким принцом, нелюбим, зрадженим і самотнім? Закохуватися в смертну дівчину, яка дивиться на тебе з ненавистю? Коли маленький Кардан знайомиться з тролихою Аслоґ, він ще не знає відповідей на ці запитання. Однак Аслоґ розповідає йому історію, яка тавром лягає на його серце. Юний принц навчився бути жахливим, щоб захистити себе, та навіть найміцніші стіни можна зруйнувати. Край Фейрі просочено плетивом зі слів і магії, і Карданові ще належить переконатися, що будь яка оповідка мусить коритися волі оповідача, а минуле наздоганяє і найлукавіших із Народу.
«Американські боги» Ніл Ґейман
Вийшовши друком десять років тому, “Американські боги” відразу стали класикою. Доторкніться до таємниць і чарів цієї книги, відкривши ювілейне видання. «Американські боги» із доповненнями та розширеннями, доданими автором, — це один із шедеврів єдиного і неповторного Ніла Ґеймана та справжня перлина сучасної прози.
«В пошуках Аляски» Джон Грін
Товстун Майлз Холтер не цікавить нікого, крім своїх батьків. В романтичному пошуку невідомого, але неодмінно Великого “Можливо” він переїжджає в закриту приватну школу, де починається справжнє життя: сигарети і вино, красуня Аляска і пишногруда Лара, надійні друзі і надокучливі вороги, де в повітрі витають нові ідеї та почуття, де страшенно жарко, але дихається на повні груди, де за п’яти кусає страх – страх покарання за непокору правилам – і жене вперед любов і жага щастя …І з цим щастям вдається зіткнутися, але зіткнутися всього лише на мить, після чого доводиться виходити у доросле життя.
«Людина, яка померла двічі» Річард Осман
Успішно розкривши попередню справу, невгамовний “Клуб убивств по четвергах” не планує спочивати на лаврах. Та їм би й не вдалося, адже Елізабет отримує листа – не дуже бажаний привіт із минулого. Ексцентричні пенсіонери незчулися, як їх втягнули в нову таємницю. Тут і пограбований злочинець, вельми закоханий у свій садочок, і британська контррозвідка, і класично суворий колумбійський картель а ще браслети дружби, маргаритки й вівсяні батончики. Та головне – зниклі діаманти вартістю двадцять мільйонів фунтів. Як тут встояти і не поринути в розслідування з головою? Але цього разу ігри можуть швидко скінчитися, адже таємницю супроводжують цинічні вбивства. Елізабет, Джойс, Ібрагім і Рон, із допомогою своїх друзів у поліції, мусять в усьому розібратися – аби тільки не було запізно.
«Діви» Алекс Майклідіс
Маріана Андрос — геніальна психотерапевтка, яка тяжко переживає загибель чоловіка. Едвард Фоска — красень професор, викладач курсу грецької трагедії в Кембриджі, улюбленець студенток. Долі цих двох, здавалося б, нічим не пов’язаних людей, фатально перетнуться. Маріану охоплює якась аж нав’язлива впевненість у провині Фоски: жінка помічає в ньому нарцистичного соціопата, одержимого культом Персефони. Він керує таємним товариством «Діви», адептки якого поклоняються йому наче богу. Але, здається, лише Маріана бачить зловісні наміри Фоски. Незабаром одну зі студенток знайдуть мертвою з перерізаним горлом та виколотими очима. І розпочнеться шлях до загробного царства Персефони. Проте Маріана сповнена рішучості довести вину Фоски, навіть ціною власного життя.
«Атомні звички. Легкий і перевірений спосіб набути корисних звичок і позбутися звичок шкідливих» Джеймс Клір
“Атомні звички” навчить, як набути манер і навиків, що працюватимуть на вас, а не проти вас. Єдиного правильного способу набуття корисних звичок, звісно, не існує, але автор пропонує найкращий із відомих підхід, який спрацює незалежно від того, з чого саме ви починаєте і що саме намагаєтеся змінити. Викладені стратегії стануть у пригоді всім, хто потребує покрокової інструкції з покращення незалежно від того, що мається на меті – покращення здоров’я чи добробуту, продуктивності праці чи стосунків, а можливо, всього переліченого разом.
Поділитись статтею