Рік війни: що пережили українці? Вражаючі фото
24 Лютого, 09:00
Поділитись статтею
Рік незломності, надії, втрат та віри в перемогу. З часу повномасштабного вторгення відбулося чимало трагічних та героїчних подій для України. Історія цієї кривавої війни пишеться на наших очах. МІСТО зібрало вражаючі, страшні, а інколи моторошні моменти, які довелося пережити українцями за ці 12 місяців. Їх не можна забути, і не можна пробачити.
25 лютого – український військовий Віталій Скакун підірвав Генічеський автомобільний міст разом із собою, щоб зупинити просування російської танкової колони.
27 лютого – росія знищила найбільший і найпотужніший у світі літак українського виробництва Ан-225 “Мрія” під час обстрілу Гостомеля.
7 березня в Ірпіні під Києвом відбулася масштабна евакуація людей через зруйнований міст. В той день військові вивели з міста понад 2 тисячі жителів.
9 березня – авіаудар по лікарні в Маріуполі, який припав на пологове відділення, внаслідок чого загинули троє людей, серед яких одна дитина, ще 17 постраждали.
16 березня – ворог скинув потужну авіабомбу на драматичний театр в Маріуполі, в якому переховувались сотні цивільних осіб, значна частина яких загинула.
На початку квітня у Чернігові російські війська обстріляли цивільних, які стояли в черзі по хліб. Загинуло щонайменше 10 осіб. Всього за добу до моргів міста надійшло 53 тіла загиблих громадян.
5 квітня світ побачив жахливі наслідки російських злочинів у Бучі. Історія «руки з червоним манікюром» облетіла шпальти газет у різних країнах. Жертвою окупантів стала Ірина, яка любила життя.
9 квітня 59 людей загинуло внаслідок російського ракетного удару по привокзальній площі у Краматорську.
14 квітня світ побачив символ української стікості через фото кореспондентки «Суспільного» Єлизавети Серватинської, яка показала розбомблену росіянами багатоповерхівку у Бородянці, де на стіні майже неторканою залишилась кухонна шафка із посудом, а зверху на ній був уцілилий керамічний Майоліковий півник.
Пізніше такі фігурки отримали Презедент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон.
Після 82 днів оборони з оточеного окупантами Маріуполя вийшли захисники “Азовсталі». Військове командування України дало наказ зберегти особовий склад оборонців. У ніч на 17 травня військових гуманітарним коридором було виведено на непідконтрольні Україні території з подальшим обміном.
14 липня 2022 року о 10:45 стався ракетний удар по Вінниці. Унаслідок атаки загинули 27 осіб, поранено 202, безвісти зникло 8 осіб.
В ніч з 28 на 29 липня 2022 в результаті вибуху у виправній колонії №120 у окупованій Оленівці за даними окупантів загинуло 53 полонених ЗСУ, переважно «азовців». Українська сторона заявила, що підрив (або обстріл) барака здійснили самі росіяни з метою приховування катувань і вбивств українських полонених.
21 вересня відбувся найбільший обмін полоненими — з полону звільнено 215 захисників України, серед них командири АЗОВСТАЛІ. Росія отримала 55 полонених на чолі з арештованим Віктором Медведчуком.
29 вересня – російська ракета поцілила у будинок в Дніпрі, де на руїнах сидів 12-річний пес на ім’я Крим. Внаслідок удару загинула сім’я українського військового, яка була в домі: двоє дітей Василиса та Іван, їхня мама Наталя, бабуся Алла і маленький собака Джек. Крим отримав контузію, тимчасово осліп та оглух, а через деякий час помер.
У жовтні 2022 року ворог розпочав масовані ракетні атаки по енергетичних об‘єктах України. Станом на 25.10. за даними Міністерства енергетики, ракетними ударами та «Shahed-136» було пошкоджено близько 40 % енергетичної інфраструктури України.
Головною подією листопада стало звільнення ЗСУ Херсона і правобережних окупованих районів Херсонщини. Це відбувалося з 9 по 11 листопада.
20 грудня Володимир Зеленський приїхав у Бахмут. Він зустрівся з українськими військовими, які героїчно обороняють місто.
Після цього, 22 грудня президент Зеленський в Америці виступив перед Конгресом США. Під час свого виступу він подарував Конгресу отриманий бойовий прапор від українських військових з Бахмута та нагадав світу про тих, хто ціною свого життя захищає Україну, Європу, світ.
14 січня 2023-го окупанти завдали ракетного удару по багатоповерхівці на вулиці Набережна Перемоги у Дніпрі. Внаслідок чого, з цілого під‘їзду утворилися завали, під якими загинуло півсотні людей.20 лютого відбувся історичний візит Президента США Джозефа Байдена в Україну. США разом з міжнародними партнерами дали чіткий сигнал росії, що підтримуватимуть Україну беззаперечно аж до повної перемоги.
Поділитись статтею