Мед Атлант

В ЦМКЛ вперше здійснили мультиорганний забір та трансплантацію нирки від посмертного донора

Медики міської клінічної лікарні вперше здійснили мультиорганний забір та трансплантацію нирки від посмертного донора

Це стало можливим після офіційної згоди родичів. Посмертне донорство – це порятунок життя інших, наголошують лікарі. І кажуть, що вилучення повинно бути мультиорганним, адже кожний орган – це надія на повноцінне і здорове життя для хворих, які потребують пересадки.

Ми невимовно вдячні родичам донора за свідомість і розуміння важливості їхнього рішення, – говорить завідувач міського центру нефрології, діалізу та трансплантації, лікар трансплантолог ЦМКЛ Богдан Вівчаренко.

Перед операцією лікарі і медсестри вишикувалися у «коридор пошани», щоб з повагою подякувати донору та його сім‘ї.


Після забору органів (серця, нирок та печінки) від посмертного донора в ЦМКЛ здійснили трансплантацію нирки на місці. Інші органи були направлені для людей, яким першочергово вони потрібні для трансплантації.

Зараз стан пацієнтки, якій зробили пересадку нирки в ЦМКЛ, стабільний. За подальшим її лікуванням та станом здоров’я стежать лікарі.

В лікарні також планували здійснити трансплантацію серця. До забору органів залучались фахівці з Національного інституту хірургії та трансплантології ім.О.О. Шалімова НАМН України, а також колеги з лікарні «Феофанія» та Лікарні святого Пантелеймона.

Втім, серце посмертного донора виявилось непридатним для пересадки.

Медики відзначають, що проведені трансплантації – це направду велика подія, яка дає старт для майбутньої співпраці.

Злагоджена, швидка і командна робота медиків та всіх залучених спеціалістів, дала успішні  результати.

Нагадаємо, раніше в ЦМКЛ здійснювали успішні трансплантації від родинних донорів.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...