Мед Атлант

Як на Франківщині можна безоплатно отримати засоби для покращення мобільності

На Івано-Франківщині люди з інвалідністю можуть безоплатно отримати засоби для покращення мобільності та самообслуговування — милиці, крісла колісні, ходунки. Така послуга діє в Івано-Франківській міській клінічній лікарні № 1, у Коломийській та Косівській центральних районних лікарнях, а також в обласній клінічній лікарні.

Про це розповідає Суспільному завідувачка центру фізичної та реабілітаційної медицини Катерина Загородня.

З її слів, наразі відповідного обладнання у медзакладі вдосталь. Інвентар медустанови отримують від Хабу асистивних технологій, який у Львові відкрила міжнародна організація Momentum Wheels for Humanity разом з Агентством США з міжнародного розвитку.

“Ми підбираємо, що підходить пацієнту. У день виписки даємо йому налаштований інвентар додому. Щоб отримати потрібне обладнання, пацієнт підписує заявку, яку ми відправляємо у Львів, у Хаб асистивних технологій. Вони підтверджують нам цю заявку і до двох діб зі Львова поштою передають той засіб, який потрібен цьому пацієнту”, — каже Катерина Загородня.

З її слів, найбільше хворі потребують милиць та крісел колісних. Здебільшого — військовослужбовці.

“До війни в нас було 15 стаціонарних місць, на цей час маємо 30. Ще доробляємо три палати. У стаціонарі всі місця зайняті. Приблизно 25 пацієнтів щодня відвідують амбулаторно і десь 80 людям ми надаємо гостру реабілітацію у закладі. І так щодня. Дуже багато стало пацієнтів з ампутаціями”, — говорить Катерина Загородня.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...