Відновлення після ринопластики: що можна/не можна, можливі ускладнення
26 Червня, 09:07
Поділитись статтею
Кардинально змінити зовнішність часом допомагає незначна корекція носа. В пластичній хірургії цей вид операції називається ринопластикою. Процедура показана не тільки при переломах чи вроджених дефектах носової перегородки. Існують різні види естетичної корекції, з допомогою якої можна отримати кращий вигляд. Але операція не легка і після неї потрібно пройти процес відновлення, тому є певні моменти на які варто звернути увагу.
Поетапна реабілітація після ринопластики
Загальна тривалість відновлення триває приблизно пів року або рік. Для зручнішого розуміння найбільш важливих моментів реабілітаційного процесу варто зазначити наступні етапи:
- Відразу після операції відбувається вихід із загального наркозу. Подальші три дні пацієнт проводить в стаціонарі, щоб під лікарським наглядом здійснювались всі потрібні процедури. Медичний персонал допомагає призвичаїтись до тимчасово утрудненого дихання, оскільки в порожнині носа можуть знаходитись сплінти і спостерігається набряк. Зверху на носі зазвичай прикріплена гіпсова лонгета, тому всі гігієнічні процедури потрібно виконувати дуже обережно. Оскільки результат багато в чому залежить від майстерності хірурга та правильності післяопераційного догляду, вкрай важливо вибрати надійну клініку. За посиланням https://laserone.com.ua/uk/ можна записатись до LaserOne на попередню консультацію та подальшу процедуру. В клініці LaserOne ви точно будете в надійних руках.
- Перший ранній етап — триває до 7 днів, в цей період здебільшого доводиться долати набряки. Для цього потрібно знаходитись в спокійному режимі, не можна навантажувати себе жодними фізичними вправами. Також необхідно промивати порожнину носа та обробляти шви. Для запобігання розвиткові інфекції та зняття болю лікар зазвичай призначає препарати, які потрібно приймати згідно з рекомендаціями.
- Другий ранній етап — продовжується наступні 7 днів. В цей час можуть зняти шви, гіпсову пов’язку, сплінти. Набряки вже не настільки виражені і якщо були гематоми, вони поступово проходять. На цьому етапі дозволяється виконувати буденну роботу, але без фізичного перенапруження.
- Третій ранній етап — триває від двох тижнів до місяця. Характеризується тим, що загальний вигляд поступово стає кращим, більшість післяопераційних проявів на цей момент вже зникає. При необхідності можна проходити фізіотерапевтичні процедури.
- Пізній етап відновлення — триває від 6 місяців до року. Знімаються всі обмеження, які діяли після ринопластики. Може виконуватись звичайна фізична робота.
Варто відзначити, що перші дні після операції потрібно вживати більше рідкої їжі, і при цьому менше рухати губами.
Що категорично не можна робити
Оскільки ринопластика — це доволі інвазивна процедура, існує низка правил і заборон, яких слід дотримуватись, аби вберегтись від ускладнень. Звичайно, потрібно зважати на власні відчуття: якщо виникає біль або дискомфорт від конкретної дії чи руху, значить цього краще не робити. Також перший час після ринопластики заборонено:
- носити окуляри;
- підіймати важке;
- інтенсивно прочищати носа;
- спати на боку і на животі;
- відвідувати солярії та пляжі;
- приймати холодний душ або гарячу ванну.
Виконання лікарських рекомендацій під час періоду відновлення дозволяє уникнути різних ускладнень: поганого дихання через ніс, розходження швів, післяопераційної кровотечі, інфікування ран. Також до побічних реакцій та ускладнень пластики носа належать алергія на анальгетики та кістковий мозоль. Подібне здебільшого виникає при низькому професіоналізмі спеціаліста, який проводив операцію. Щоб уникнути небажаних результатів, варто звертатись лише до досвідчених фахівців у перевірені та надійні клініки.
Партнерська публікація
Поділитись статтею