Лікування пацієнтів з вадами серця: професор з Франції поділився досвідом з франківськими лікарями. ФОТО
15 Серпня, 16:32
Поділитись статтею
Медики Івано-Франківської Центральної міської клінічної лікарні з допомогою французького професора Філіпа Менаше оперуватимуть важких пацієнтів з вадами серця.
Консультації професора Менаше допоможуть франківським лікарям удосконалити навички, аби надалі проводити складні операції самостійно, розповів МІСТУ Тарас Гудзенко, кардіохірург ЦМКЛ.
«З початку року ми зробили вже 145 операцій на відкритому серці й запросили професора з паризької клініки Hôpital Européen Georges-Pompidou Філіпа Менаше. У співпраці з ним ми надамо допомогу трьом пацієнтам у вирішенні складних набутих вад серця, зокрема мітральних вад – це дуже важка хвороба, що може спричини серцеву недостатність. Тут нам важливо навчитися у французького колеги та удосконалити техніки реконструкції або пластики зі збереженням власного серцевого клапану», – розповів Тарас Гудзенко.
Філіп Менаше приїхав до Івано-Франківська 14 серпня. Одну операцію вже провели, попереду ще дві. Пацієнтів обирали за ступенем важкості мітральної вади та її структури. Ці операції робитимуться безплатно.
Пан Філіп вже не вперше допомагатиме українцям. Завдяки Assistance publique – Hôpitaux de Paris професор мав змогу працювати у Львові. Там хірурги пересадили стовбурові клітини пацієнту з серцевою недостатністю. В Івано-Франківськ його запросив Тарас Гудзенко, дізнавшись від львівських колег про роботу Філіпа.
«Моя клініка і я зацікавлений в тому, аби допомагати українцям в часи війни. Якщо ми маємо змогу щось зробити, ми здійснимо це, адже французький народ глибоко співчуває українцям й ми радо приймаємо запрошення до співпраці. Крім того, у нашій клініці понад 30 років працює український хірург Микола Мірошников. Коли почалась війна, він почав організовувати канал комунікації між нами», – зазначив професор.
Пан Філіп каже, що в ЦМКЛ йому подобається, а команда хірургів дружня та привітна. Хоч умови відрізняються від тих, які є в його клініці в Парижі, разом з колективом ЦМКЛ йому вдалося легко влитися в роботу та допомагати людям. Професор Менаше наголошує, що для нього головне, аби пацієнти почувалися добре та успішно пройшли реабілітацію.
Ярослав Балагура з Франківська наразі готується до операції через проблему з серцевим клапаном.
«Вчора я прочитав, що до нас приїхала делегація з Франції і я хочу, аби мені допомогли разом з французьким професором. Я чув про нього хороші відгуки, тому готовий до операції. Спочатку я думав, що проблема не з серцем, але електрокардіограма показала, що треба оперувати клапан», – каже пан Ярослав.
Професор Філіп Менаше — кардіохірург, один з небагатьох, хто почав досліджувати клітинну терапію для лікування серцевої недостатності. Зараз він є професором торакальної та серцево-судинної хірургії в Університеті Паризького Декарта, керівником відділення хірургії серцевої недостатності Hôpital Europeen Georges Pompidou та директором лабораторії INSERM, яка займається клітинною терапією серцево-судинних захворювань.
Поділитись статтею