Лікування зубів у Києві: руйнуємо міфи
30 Серпня, 16:30
Поділитись статтею
Як би далеко не просунулась сучасна стоматологія, лікування зубів у Києві та будь-якому іншому місті світу все ще оповите міфами (докладніше тут https://healthydent.ua/lechenie_zubov_i_desen.html).
Пов’язано це з тим, що досі не всі встигли відчути на собі, яким простим та безпечним може виявитися лікування зубів під мікроскопом (про цей метод лікування можна прочитати на сторінці https://healthydent.ua/uslugi/lechenie-pod-mikroskopom) та із застосуванням іншого важливого та корисного обладнання. Настав час розвінчувати міфи!
Міф 1. Анестезія – це шкідливо
Хоч би якими «хімічними» здавалися препарати минулих поколінь, сучасні анестетики на них не схожі. Вони не проникають у системний кровотік, не викликають сильних реакцій при відходженні наркозу, а головне – дозволяють проводити будь-які стоматологічні маніпуляції безболісно для пацієнта. Більше того, анестезія настільки безпечна, що загальний наркоз та медикаментозний сон радять для проведення операцій дітям. А звичайна провідникова анестезія може виявитися небезпечною тільки у випадку, якщо вам не були проведені алергопроби, і ви схильні реагувати на медикаменти, що вводяться.
Якщо ж ви боїтеся навіть самих уколів, у тандемі з ним можна застосувати аплікаційну анестезію. Це спеціальний гель або спрей, який знеболює місце ін’єкції.
Міф 2. Стоматологи пломбують зуби, щоб пацієнти поверталися
Правда, у тому, що саме пломбування – це основне лікування зубів. Ціни можуть відрізнятися від клініки до клініки, але це зовсім не означає, що фахівець свердлитиме ваші здорові зуби.
Але дійсно, сучасні пломби потрібно міняти приблизно раз на 5-7 років, тому що вони поступово просідають під жувальними навантаженнями. Цілком обійтися без пломбування можливо, тільки якщо не «заробляти» карієс:
- відмовитися від солодкого, включаючи газовані напої;
- берегти зуби від зайвих навантажень;
- мати чудову спадковість.
Так чи варто економити на красі та функціональності власних зубів, щоб не відновлювати лікування зубів у Києві?
Міф 3. Стоматологи використовують мікроскоп через недостатню кваліфікацію
У принципі, сучасний лікар може скористатися і бормашиною з свердлом, що повільно крутиться. Але фахівці роблять все для комфорту пацієнта та оптимізації роботи. З цих причин проводиться лікування зуба під мікроскопом:
- Видалення каріозної порожнини без залишення заражених ділянок та без «захоплення» здорових тканин.
- Лікування каналів, при якому важливо не пропустити ні частинки пульпи і повноцінно запломбувати кожен вигин у зубному корінні.
- Складна екстракція зубів, за якої також потрібно не залишити фрагмент інструменту або частинку кореня в лунці.
Справді, досвід стоматолога дозволяє йому діяти на дотик. Але ваш зуб під мікроскопом збільшується в 40 разів, а отже робота буде виконана в 40 разів якісніше. Чи не на це чекає сучасний стоматологічний пацієнт? І чи варто після цього засуджувати лікаря за використання зручного збільшення робочої поверхні?
Звичайно, це далеко не всі існуючі міфи про стоматологію. Але з усіма ними неможливо впоратися за один раз. А ось із незапущеним карієсом та пульпітом – цілком реально.
Партнерський матеріал
Поділитись статтею