Мед Атлант

Лор-захворювання, яке поширене восени: лікар-отоларинголог ЦМКЛ розповіла про риносинусит

Риносинусит – це запалення слизової оболонки носа та приносових пазух. Лікар-отоларинголог Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні Ольга Мельник каже, що риносинусит вважається гострим, якщо він триває від 5-ти днів до 12-ти тижнів.

Більшість риносинуситів викликані вірусною інфекцією, проте в деяких випадках на фоні вірусного ураження слизової оболонки носа може приєднуватись бактеріальна інфекція, що ускладнює перебіг гострого риносинуситу та збільшує час хвороби.

Характерні симптоми риносинуситу:

  • закладеність носа,
  • виділення з носа,
  • головний біль,
  • гарячка,
  • відчуття тиску та болю в області приносових пазух,
  • зниження або втрата нюху,
  • кашель (більше характерний для дітей).

Лікар, як правило, може діагностувати гострий риносинусит на підставі об’єктивного огляду.

“Як правило, немає потреби проводити інші дослідження для діагностики гострого риносинуситу. В складних випадках, коли немає впевненості щодо остаточного діагнозу або наявні ускладнення риносинуситу чи неефективність консервативного лікування, потрібно проводити додаткові обстеження: рентгенографію або КТ пазух”, – говорить Ольга Мельник.

Якщо спостерігається двофазність захворювання (погіршення стану хворого після 5-го дня захворювання, особливо після попереднього поліпшення), підвищення температури понад 38℃, виділення з носа(переважно односторонні) та виражений локальний біль (переважно односторонній) – звертайтесь до лікаря отоларинголога, він вирішить подальшу тактику лікування і доцільність призначення антибіотикотерапії.

В деяких випадках лікар може призначити хірургічне втручання – пункцію верхньощелепної пазухи.

“Інколи пацієнти кажуть: «Там буде отвір на все життя», але це міф. Все легко та швидко загоюється, ніякого отвору не буде. І хронічні риносинусити від цього розвиватись не будуть, це також міф. Навпаки, дренування необхідно провести, коли гній не може вийти через природні сполучення в порожнину носа. Це допомагає пацієнту набагато швидше одужати”, – пояснює Ольга Мельник.

Для запису на консультацію/обстеження до лікаря-отоларинголога телефонуйте у контакт-центр консультативної поліклініки ЦМКЛ: +38 095 103 10 30 та +38 067 099 91 11

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...