Психологічна реабілітація в ЦМКЛ – важливий чинник покращення стану здоров’я пацієнта
19 Жовтня, 10:15
Поділитись статтею
В Івано-Франківській центральній міській клінічній лікарні над психологічним відновленням пацієнта працюють психологи. Їхня мета – допомогти людям реабілітуватись після хвороби і травм та адаптуватись до нових умов життя.
Найчастіше психологи в ЦМКЛ працюють з пацієнтами після інсульту та травм. Визначають адаптаційний потенціал особистості: досліджують пізнавальні процеси та емоційно-вольову сферу, а також, чи мотивована людина, щоб одужати і як вона ставиться до свого здоров’я і до хвороби. Така діагностика включає в себе не одну зустріч і розмову психолога з хворим.
«Ми виявляємо проблему і здійснюємо підтримку. Також проводимо психоадукацію, тобто пояснюємо пацієнтові, що з ним зараз відбувається. Надаємо техніки для стабілізації психо-емоційного стану, щоб людина могла сама собі допомогти і стала собі опорою», – розповідає психолог Ірина Вінтоняк.
Можливість пацієнта розказати комусь про свій біль, позитивно вливає на самопочуття, відзначають психологи і додають, що з часом хворий може прийти до висновку, що не єдиний аспект в житті важливий.
«У нас була пацієнтка, яка раніше працювала медсестрою, а після того, як вона пережила інсульт та навчилася справлятися з його наслідками, почала вести свій блог і стала письменницею», – розповідає психолог Наталія Мельник.
Психологи відзначають, що зараз серед пацієнтів з інсультом трапляються люди молодого віку.
“Ймовірно, це пов’язано з тим, що люди перебувають у постійному стресі, який зумовлений війною. Тому важливо створювати для себе відчуття безпеки. Здійснюйте повсякденні звичні дії, адже це дає стабільність. Також слідкуйте за сном, спілкуйтесь з тими людьми, які вас розуміють”, – радять психологи.
Поділитись статтею