Через «стосунки з Богом» суд скасував прикарпатцю тюремний термін за відмову воювати
23 Жовтня, 18:33
Поділитись статтею
Івано-Франківський апеляційний суд скасував вирок за ухилення від мобілізації. Чоловік заявив, що не може брати зброю до рук через «стосунки з Богом», та відмовився від проходження військової служби. Суд першої інстанції призначив йому рік тюрми, однак франківець подав апеляцію і уник тюремного ув’язнення. Апеляційний суд призначив чоловікові умовний термін.
Про це пише zaxid.net.
Як вказано у вироку апеляційного суду, який винесли у жовтні 2023 року, мешканця Івано-Франківська у квітні 2023 року судили за ухилення від мобілізації. Чоловік пройшов військово-лікарську комісію, був визнаний обмежено придатним до військової служби, але відмовився служити. Чоловік заявив, що «не може брати в руки зброю, одягати військову форму та вбивати людей через свою віру та стосунки з Богом». Щодо чоловіка порушили кримінальну справу і суд призначив йому рік тюремного ув’язнення через ухилення від мобілізації.
У апеляційній скарзі адвокат повідомляв, що наприкінці квітня (після винесення вироку) його клієнт звертався із заявою у військкомат з проханням надати йому можливість проходження альтернативної (не військової) служби, але отримав відмову. Адвокат заявляє, що нього є «глибокі та щирі релігійні переконання пов’язані із пацифізмом та неможливістю носити та брати зброю в руки чи носити військову форму, вбивати людей через свою віру та стосунки з Богом».Додамо, що суд першої інстанції встановив, що обвинувачений «не є членом чи прихожанином відповідних церков, що офіційно зареєстровані в Івано-Франківську».Колегія апеляційного суду дійшла висновку, що суд першої інстанції не врахував усі обставини кримінального правопорушення. Зокрема, що у франківця є двоє дітей, він переніс хірургічну операцію у 2021 році та має спостерігатись у ендокринолога.
«До пом’якшуючих обставин суд відніс також багаторічні глибокі релігійні переконання обвинуваченого, що хоч і не є поважною підставою для відмови від призову, однак визначає його спосіб життя та значною мірою пояснюють мотиви (спосіб мислення) обвинуваченого», – вказано у вироку апеляційного суду.
Поділитись статтею