Мед Атлант

На Івано-Франківщині майже удвадцятеро збільшилася кількість випадків захворювання на скарлатину

656 випадків захворювання на скарлатину впродовж 2023 року зафіксували медики на Івано-Франківщині. Це — майже удвадцятеро більше, ніж минулоріч. У 2022 році цією недугою хворіли 34 жителі області.

Про це у коментарі Суспільному повідомила начальниця санітарно-карантинного відділу обласного центру контролю та профілактики хвороб Ірина Федорів.

З її слів, випадки захворювання на скарлатину реєструють у всіх районах Прикарпаття.

“Скарлатина — це гостре інфекційне захворювання з групи стрептококових інфекцій. Характеризується лихоманкою, гнійним ураженням рото-глоткових мигдаликів й характерним шкірним висипом. Збудник хвороби — бета-гемолітичний стрептокок групи А. Джерелом інфекції є хвора людина або бактеріоносій”, — каже Ірина Федорів.

Кількість хворих на скарлатину збільшується восени та взимку, додає медикиня.

“Основним шляхом профілактики є раннє виявлення та ізоляція хворого. Із загальнопрофілактичних заходів — дотримання правил особистої гігієни, провітрювання і часте прибирання приміщень, в яких перебувають діти та дорослі, харчування, багате вітамінами й лікування хронічних захворювань”, — каже Ірина Федорів.

За її словами, великих спалахів захворювання в області не було, медики фіксували поодинокі випадки в колективах.

Фахівчиня з дитячої кардіоревматології обласної дитячої клінічної лікарні Юлія Лейбюк каже, що скарлатина найчастіше дає ускладнення на серцево-судинну систему та суглоби.

“Такі ускладнення, як міокардит, артрит, завжди проявляються пізніше — через два-три тижні після перенесеної скарлатини. Дитина може скаржитися на задишку, значне підвищення температури, загальну слабкість, кволість, біль у ногах, суглобах. Перед тим, як пускати дитину в колектив після перенесеного захворювання, варто звернутися до сімейного лікаря”, — говорить Юлія Лейбюк.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...