Виходили дитину вагою 650 г: у обласному перинатальному центрі відзначили день “поспішайок”
17 Листопада, 19:08
Поділитись статтею
В Івано-Франківському обласному перинатальному центрі у Міжнародний день передчасно народжених дітей організували зустріч батьків “поспішайок” та лікарів.
Про це розповідає кореспондентка Суспільного з місця події.
Зоряна та Володимир Зборовські для зустрічі, яку влаштували у відділенні неонатального та постінтенсивного виходжування новонароджених, підготували пам’ятку з фотографіями та історією їхньої сім’ї. Три роки тому син подружжя – Ярема – передчасно народився з вагою 1 270 г.
“Нашому Яремчику вже три рочки. Він народився таким мініатюрним, малесеньким, немічним, надзвичайно хворим. А зараз, знаєте, ми радіємо від кожного моменту життя”, — каже Зоряна Зборовська
За три з половиною роки медики виходили 22 дитини вагою менше кілограма, з них — 14 дітей за дев’ять місяців 2023. Загалом у відділенні пологового допомогли 51 дитині вагою менш як 1 500 г, каже завідувачка відділення неонатального та постінтенсивного виходжування новонароджених Ольга Киршак.
“Ми виходили 22 дитини вагою нижче 1 кг. Сьогодні їх можемо побачити у нас на зустрічі. Нижче ваги 1 кг вважаються дітки з екстремально низькою масою тіла. І вони, як правило, перебувають довго у нашому закладі. Це — не місяць, не два. Найтриваліше у нас перебувала дитинка пів року”, — говорить Ольга Киршак.
Найменша дівчинка, яка народилася в обласному перинатальному центрі за три з половиною роки, — Марічка Федорук вагою 640 г, каже неонатологиня відділення інтенсивної терапії новонароджених Людмила Тачинська.
“Вона довгий час була на вентиляції легенів, не могла дихати. Були проблеми з вигодовуванням, але маленькими крочками ми її виписали. Звичайно, що це була перша така дитина. На сьогодні в неї є далі проблеми з диханням і вона має періодично отримувати додатково кисень”, — розповідає Людмила Тачинська.
У пологовому дівчинка провела п’ять місяців, каже її мама Ірина Федорук. Зараз дитині один рік і три місяці.
“Три місяці вона була в реанімації, більше, ніж місяць, — на штучній вентиляції легень і надалі на СІПАПі, а потім — на канюлях носових. Згодом нас перевели на другий поверх у післяреанімаційне відділення. Там пробули ще два місяці”, — розповідає Ірина Федорук.
Івано-Франківський обласний перинатальний центр — єдиний на Франківщині медзаклад, де проводять передчасні пологи до 32 тижнів, розповідає генеральний директор Юрій Волошинський. За три роки у медзакладі зменшили показник ранньої перинатальної смертності майже вдвічі. Зараз він становить приблизно 5%.
“Цього року ми виписали з нашого закладу дитинку, яка народилася вагою 640 г. Якщо брати термін гестації вагітності — це 26 тиждень вагітності. І дитинку виписали не в дитячу лікарню, а додому Це — дуже хороший результат. Навіть виживаність дітей до 1 кг в нас 65% — дуже серйозний показник”, — каже Юрій Волошинський.
З його слів, упродовж трьох років на закупівлю неонатального обладнання у медзакладі витратили понад 40 млн грн.
Поділитись статтею