Мед Атлант

Половина шкіл у Франківській громаді перейшли на дистанційне навчання через “замінування”

Через повідомлення про замінування в Івано-Франківській громаді 50% шкіл перейшли на дистанційне навчання. Від початку 2024 року на електронні адреси ліцеїв, гімназій та поліції майже щодня надходять приблизно п’ять анонімних повідомлень про замінування.

Як на це реагують батьки та діти, що про проблему кажуть освітяни та поліцейські, повідомляють у матеріалі Суспільного.

Мама четвертокласника і заступниця директора ліцею № 3 Івано-Франківської міської ради Наталія Паньків говорить: анонімне повідомлення про замінування у школі отримали один раз. Проте всі вчителі знають, як діяти у такій ситуації.

“Спочатку я, як заступниця, відповідаю за всіх дітей, які є в ліцеї, за їхню евакуацію, а вже потім, як мама, — за свого сина. Коли поліція перевіряє ліцей, навчальний процес переривається. Ми з учнями йдемо додому. Це — набагато простіше, ніж їхати в інший кінець міста і забирати дитину з навчального закладу”, — говорить Наталія Паньків.

Мама другокласниці Олена Смірнова розповідає, що їй надходило повідомлення від класного керівника, щоб забрати дитину зі школи через ймовірне замінування закладу.

“Я працюю віддалено, у мене є можливість піти й забрати доньку. Але діти лякаються, коли чують про замінування. Моя дитина боялася, що саму школу підірвуть. І на ранок питалася, як там школа, чи вона ціла. Ну і загалом переживає дуже”, — розповідає Олена Смірнова.

Другокласниця ліцею № 3 Тетяна Смірнова говорить: коли надходить повідомлення про замінування, для учнів та вчителів тричі лунає шкільний дзвінок.

“Це було один раз, було страшно. Далі приходять наші батьки й забирають нас”, — каже учениця.

Зі слів директорки ліцею № 3 Наталії Микули, працівники закладу завели журнал обліку надходжень повідомлень про мінування. У ньому вони пишуть дату та час, а також електронну адресу відправника. Наталія Микула додає: під час навчального процесу усі входи та виходи в школу задля безпеки зачиняють.

“Ми отримали повідомлення об 11:26 у спамі. Записуємо електронну пошту та посадову особу — секретаря чи друкарку, яка отримала його, час передачі інформації. Тоді повідомляємо на лінію “102” та у департамент освіти. Коли приходять поліцейські чи кінологи, вони перевіряють школу”, — розповідає Наталія Микула.

Директорка департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторія Дротянко каже: половина ліцеїв громади через часті повідомлення про мінування перейшла на дистанційне навчання. З її слів, є заклади, які двічі на день отримують такі повідомлення. 5 лютого в одній зі шкіл міста після ймовірного мінування та перевірки поліцейськими приміщення навчання продовжили. Утім заклад отримав повторне анонімне повідомлення.

“5 лютого освітяни зустрічалися з поліцейськими. Поки що зійшлися на тому, що будемо продовжувати дистанційне навчання. Звісно, необхідно стежити за тим, щоб матеріал викладався повною мірою. Тому що деякі педагоги дозволяють собі просто начитувати матеріал або давати завдання у Viber. Але сподіваємося, що до кінця місяця проблему вдасться розв’язати”, — говорить Вікторія Дротянко.

Керівник сектору комунікації поліції в області Андрій Яцків у коментарі Суспільному розповів, що у 2023 році переважно йшлося про “замінування” вишів міста, тоді як останні два місяці — здебільшого ліцеїв. Хто надсилає повідомлення про замінування, поліцейські з’ясовують, каже речниця поліції області Тетяна Іванюк.

“До навчальних закладів одразу виїжджають вибухотехнічні служби, кінологи та слідчо-оперативна група. Усі об’єкти ретельно перевіряють. За всіма фактами також проводяться досудові розслідування за ч. 1 ст. 259 ККУ”, — пояснює Тетяна Іванюк.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...