Мед Атлант

Прикарпатка втратила 28 тисяч, купуючи неіснуючий товар в інтернеті

Продаж товару в мережі виявився для прикарпатки втратою майже 28 000 гривень: поліція радить як захистити свої гроші від аферистів.

Купівля та продаж товарів в інтернеті вже не перший рік є поширеним сценарієм шахрайства.

До надвірнянських поліцейських звернулася місцева жителька із заявою про шахрайство. Невідомі особи заволоділи її грошима з банківської картки.

Зі слів потерпілої, вона здійснювала продаж товару на одній з відомих платформ. Невідома особа, яка начебто зацікавилася пропозицією, надіслала їй повідомлення з посиланням для зарахування грошових коштів за товар. Однак, це виявилося шахрайською пасткою. Тільки потерпіла ввела дані банківської картки, як отримала сповіщення про списання коштів – майже 28 000 гривень.

Чим можуть бути небезпечні покупки в інтернеті?

Як правило, для оформлення замовлення покупець повинен заповнити спеціальну форму, де потрібно вказати особисті дані одержувача товару, а також заповнити модуль для оплати онлайн, вказавши номер карти, термін дії, а в деяких випадках і захисний код CVV. Робити цього не варто.

Надаючи повний набір відомостей про банківську карту, ви ризикуєте потрапити в пастку шахраїв, які виведуть всі кошти з вашого рахунку і заблокують його.

Поради поліцейських, щоб не попастися на гачок шахраїв:

– ні за яких умов не переходьте за посиланням отриманим від третіх осіб;
– всі операції за здійснення угоди й проведенню оплати повинні виконуватися виключно на сайті, на якому продавець розмістив оголошення про продаж;
– якщо підозрюєте, що з вами спілкується шахрай – завершуйте розмову;
– користуйтесь послугою післяплати;
– в жодному разі не повідомляйте стороннім особам дані своїх платіжних карт, пароль, СVV-код та термін дії.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...