Мед Атлант

Видалення кісти нирки: в ЦМКЛ проводять сучасні мінінвазивні операції

В Івано-Франківській центральній міській клінічній лікарні лікарі-урологи проводять високотехнологічну мініінвазивну операцію по видаленню кісти нирки, успішно застосовуючи лапароскопічну хірургію.

Це гарантія ефективного проведення операцій не зважаючи на розміри і локалізацію новоутворення, відзначає завідувач відділення урології та мініінвазивної хірургії Ігор Білик.
Лікар розповідає, що, як правило, пацієнт вперше дізнається про свій діагноз – кіста нирки – при проведенні ультразвукового дослідження (УЗД нирки).

«Кількість діагностованих кіст нирки на ранній стадії останнім часом значно зросла. Діагностують цю патологію у пацієнтів будь-якого віку. Кіста нирки вражає ниркову паренхіму. За своїм виглядом утворення представляє кулясту порожнину заповнену рідиною. У більшості випадків це – доброякісне утворення»,- відзначає Ігор Білик.

Причини виникнення кісти нирки:

  •  Генетичні фактори;
  •  Часті інфекції;
  • Отримані травми в поперековій ділянці;
  •  Гормональні зміни;
  •  Порушення кровообігу.
  •  Симптоми кісти нирки

Першою ознакою захворювання кісти нирки може бути постійний або періодичний ниючий біль у ділянці нирок, який і змушує людину звернутися до лікаря.

«Також у хворого може бути наявною артеріальна гіпертензія (підвищений тиск, сильні болі в потиличній частині голови, безсоння, знижена працездатність, погіршення зору). Кров у сечі – можлива ознака, яка проявляється вкрай рідко при кісті нирки (при лабораторному дослідженні виявляється підвищений вміст еритроцитів)», – пояснює завідувач відділення урології та мініінвазивної хірургії ЦМКЛ.

Як і багато новоутворень кіста нирки успішно піддається лікуванню. Можливо обійтися і без хірургічного втручання, якщо кіста має невеликі розміри, і захворювання виявили на ранній стадії.

«Якщо пухлина менше 5 см і не викликає порушення кровообігу і відтоку сечі, не проявляє себе клінічно – кісту не оперують. Ведеться спостереження або проводиться пункція під контролем УЗД. Але на жаль, не всі види ниркових кіст можна пунктувати, так як залишається чимала ймовірність рецидиву захворювання», – говорить Ігор Білик.

В ЦМКЛ лікарі-урологи проводять радикальне висічення кісти з гістологічним дослідженням.

«Така операція є малоінвазивна, тобто на черевній порожнині залишається 3 проколи розміром не більше 5 мм. Хірург бачить під час лапароскопічної операції на моніторі всі анатомічні утворення, тому хірургічне втручання проводиться безпечно і з високою точністю. До того ж, застосовують хірургічні ножиці, що дозволяють проводити безкровні операції», – каже лікар-уролог.

Пацієнти після лапароскопічної операції на нирці можуть самостійно вставати з ліжка вже на 1-й день, а на 3-й день вже виписуються зі стаціонару додому. До роботи пацієнт повертається через 10-14 днів.
Лікарі-урологи приймають у консультативній поліклініці ЦМКЛ. Для запису на консультацію/обстеження телефонуйте у контакт-центр: +380951031030
+380670999111

Реклама

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...