В Україні запрацювала онлайн-платформа про усиновлення та сімейне виховання
15 Травня, 21:26
Поділитись статтею
Онлайн-платформа “Україна для кожної дитини” запрацювала в Україні. Це перший крок до діджиталізації системи догляду та підтримки дітей.
Повідомили в Міністерстві соціальної політики України.
Платформа – це місці можна знайти необхідну інформацію та ресурси, що стосуються усиновлення і влаштування дітей в сімейні форми виховання:
- отримати покроковий алгоритм дій, щоб прийняти дитину у свою сім’ю;
- дізнатися про усиновлення, сімейні форми виховання та патронат;
- скористатися “Лінією турботи” та знайти потрібного експерта чи експертку;
- дізнатися про освітній онлайн-курс “Народжені серцем” для майбутніх усиновлювачів;
- почути історії дітей і родин, які вже мають досвід усиновлення або виховання в сімейних формах.
Від 14 до 27% українців знають про сімейні форми виховання дітей, такі як опіка та піклування, прийомна сім’я та велика прийомна сім’я або дитячий будинок сімейного типу. Дещо більше – 42% – про усиновлення. А ось про патронат взагалі відомо тільки 5% нашого суспільства. Завдяки онлайн-платформі “Україна для кожної дитини” ми хочемо змінити ситуацію. Наша мета – розказати, яким чином можна тут і зараз допомогти дитині, яка з тих чи інших причин залишилася без піклування батьків. Чим більше суспільство знатиме про це – тим більше можливостей буде у дітей зростати в сімейному оточенні, – зазначила очільниця Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей Ірина Тулякова.
Також на платформі відкрили доступ до нового онлайн-курсу про усиновлення “Народжені серцем”, який допоможе розібратися в усіх аспектах цього процесу: від юридичних моментів до психологічної підготовки майбутніх батьків. Курс складається з чотирьох модулів та містить відеолекції для тих, хто планує прийняти у свою родину дітей-сиріт чи дітей, позбавлених батьківського піклування.
Навчання безплатне, а під час його проходження учасники та учасниці курсу знайдуть відповіді на численні запитання та більш впевнено й усвідомлено прийматимуть таке важливе рішення, як усиновлення дитини. Онлайн-курс є додатковим ресурсом, а не альтернативою обов’язковій підготовці кандидатів, яку вони мають пройти відповідно до законодавчих вимог.
Поділитись статтею