За останні два роки кількість захворювань щитоподібної залози зросла приблизно на 30%. Медики кажуть, головний фактор в цьому генетичний, однак, проблем додав і тотальний стрес.
Що таке аутоімунний тиреоїдит, як розпізнати цю хворобу, чому вона виникає та як її діагностують в ЦМКЛ, а також про профілактику захворювань щитовидки розповідає лікар-ендокринолог Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні Вікторія Сагайдак.
Аутоімунний тиреоїдит: що це за хвороба?
Це захворювання, яке характеризується хронічним запаленням щитоподібної залози, коли в імунній системі виробляються антитіла, які пошкоджують тканину щитовидки. Це з часом призводить до порушення функції вироблення тиреоїдних гормонів, про що сигналізує ТТГ (гормон гіпофізу, який виробляється в головному мозку).
Як розпізнати хворобу?
Аутоімунний тиреоїдит специфічних симптомів не має. Коли вже є гіпотероз, тобто зниження функцій щитоподібної залози, то людина може мати наступні скарги: сухість шкіри, випадіння волосся, загальна слабкість та втома, порушення пам’яті, уваги та концентрації, пітливість, набряки, закрепи, набір ваги і неможливість схуднення. У жінок також наявним є порушення менструального циклу та поява акне. Окрім того, в пацієнта може бути безсоння або сонливість протягом дня.
Чому виникає аутоімунний тиреоїдит?
Достовірно не досліджено, але все-таки найімовірнішою причиною є генетична схильність. Особливо часто це захворювання наявне в осіб жіночої статі, також на виникнення аутоімунного тиреоїдиту впливають стреси та шкідливі звички.
Як діагностують цю хворобу в ЦМКЛ?
За допомогою ультразвукового дослідження щитоподібної залози, за результатами якого призначаємо додаткові обстеження (лабораторні аналізи визначення рівня тиреоїдних гормонів).
Чого не любить щитоподібної залози?
Негативно впливає на здоров’я щитоподібної залози надмірне опромінення ультрафіолетом, шкідливі звички. Проблеми можуть виникати через передозування препаратами йоду, а також внаслідок стресів.
Як зберегти здоров’я щитовидної залози?
Профілактика захворювань щитовидки – хоча б раз на рік слід здійснювати УЗД і контроль аналізів.
Лікар-ендокринолог Вікторія Сагайдак приймає у консультативній поліклініці ЦМКЛ. Для запису телефонуйте у контакт-центр: +380951031030 +380670999111
Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram