Мед Атлант

Звуження сечоводу: лікар-уролог ЦМКЛ розповів про симптоми, діагностику та лікування

Звуження сечоводу (гідронефроз) – це вроджена або набута патологія, яка виникає внаслідок звуження місця переходу лоханки нирки в сечовід.

Завідувач відділення урології та малоінвазивної хірургії Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні (ЦМКЛ) Ігор Білик відзначає, що вроджена патологія проявляється, як правило, до 30 років, а набута розвивається внаслідок травм, пухлин або сечокам’яної хвороби.

Ігор Білик називає симптоми звуження сечоводу:

«Пацієнти відчувають гострі або тупі болі в області попереку, лихоманку, ознаки інтоксикації, підвищену стомлюваність, нудоту, блювоту, судоми. У таких хворих зменшується кількість виділеної сечі. Сеча, яка все ж виділяється, може бути мутною та мати різкий неприємний запах».

Лікар розповідає, що для діагностики стриктури сечоводу здійснюється:

• УЗД нирок;

• УЗД судин;

• рентгеноконтрасне обстеження;

• КТ нирок;

• МРТ.

Діагноз «звуження сечоводу» є абсолютним показанням для оперативного лікування, відзначає Ігор Білик.

Лікування

«Якщо поразка ниркової тканини мінімальна, тоді виконуються різні реконструктивні операції відповідного відділу сечоводу, метою яких є ліквідація звуження протоків та відновлення вільного відтоку сечі з чашково-лоханочного апарату нирок. При серйозних ураженнях верхніх сечових шляхів і розвитку ниркової недостатності застосовується відкрита або пункційна нефростомія. Також, іноді проводиться ендоуретеральное розсічення спайок з установкою стента, бужування і балонна дилатація звуженого відділу сечоводу, але вони не дають стійкого ефекту і можуть привести до ще більших ускладнень», – розповідає Ігор Білик.

На початкових стадіях розвитку хвороби урологи ЦМКЛ здійснюють нетравматичну лапароскопічну операцію, яка гарантує відновлення нормальної роботи нирки.

Лікарі-урологи приймають у консультативній поліклініці ЦМКЛ. Для запису телефонуйте у контакт-центр:

+380951031030

+380670999111

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...