Мед Атлант

Пропозиція заробітку у мережі обернулась втратою 215 000 гривень для прикарпатки

Пропозиція онлайн-заробітку від невідомих – це найпоширеніша схема шахрайства, від якої потерпають громадяни. Потерпілі не перевіривши інформацію, переказують пройдисвітам свої заощадження.

У схожу аферу потрапила мешканка Косівщини. Як з’ясувалося, заявниця в одному із мобільних додатків знайшла оголошення пропозицію про онлайн заробіток. Основною умовою роботи було залишення відгуків та переглядів відео в мережі. За так звану роботу, аферисти обіцяли повертати непогані відсотки. Надалі, шахраї створивши довірливі відносини, перерахували на рахунок жінки зароблені нею кошти за виконану роботу, повідомляють у пресслужбі поліції.

В подальшому шахраї запропонували збільшити заробіток, вкладення власних коштів. Жінка погодилась та перерахувала кількома платежами 215 000 гривень. Проте бажаного прибутку так і не отримала а свої кошти не змогла повернути.

Поліцейські звертаються до громадян не довіряти таким оголошенням та в жодному разі не довіряти сумнівним пропозиціям:

– надавайте перевагу вакансіям з офіційним працевлаштуванням;

– не довіряйте пропозиціям незнайомців отримати гроші задарма – скоріше за все ви натрапили на шахраїв;

– не здійснюйте переказів коштів на невідомі рахунки;

– не повідомляйте конфіденційної інформації стороннім (дані картки, логін і паролі до онлайн банкінгу тощо);

– ніколи не вводьте конфіденційні дані на підозрілих сайтах;

– не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями, адже за ними може ховатися фішинговий ресурс. Уважно переглядайте URL-адресу потрібного сайту – будь-яка неточність може свідчити, що ви опинилися на фішинговому ресурсі.

Що робити, якщо ви стали жертвою інтернет-шахраїв:

– необхідно звернутись до найближчого відділу поліції або зателефонувати 102.

“Зберіть інформацію, що підтверджує факти вчинення щодо вас шахрайських дій: чеки про оплату, квитанції з банку про проведення грошових операцій, роздруківки оголошень, посилання на сайт тощо”, – зазначають правоохоронці.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...