Мед Атлант

Робота в Польщі: як шукати вакансії

Багато українців замислюється над пошуком роботи закордоном. Економічне становище в нашій країні все більше нестабільне, тому питання набуває актуальності. Пошук роботи варто розпочинати заздалегідь.

Ринок великий, тому необхідно опиратися не лише свої знання і вміння, а й знайти перевірені сайти https://layboard.com/ua/vakansii/rabota-v-polshe, ознайомитися з рекомендаціями. На це йде багато часу.

Як не загубитися серед безлічі сайтів, які видає пошуковик? Ми зробили аналіз топових сайтів для пошуку роботи в Європі за результатами обговорень на форумах. Також проаналізували зручність порталів у користуванні. Кращими впевнено можна назвати:

  • Layboard.com — навіть недосвідчений користувач легко й швидко зорієнтується в каталозі вакансій; ідеальний для новачків;
  • LinkedIn — в полі пошуку прописуються назва міста і спеціальність, які цікавлять, або ключове слово;
  • Glassdoor — зорієнтувавшись на головній сторінці, пожна серфити по питаннях;
  • Google for Jobs — знайомий дизайн сайту від Google, машинне навчання; пошук роботи через ключові слова;
  • Viadeo — потребує реєстрації, щоб ви мали доступ до щоденних оновлень оголошень.

Аби швидше визначитися з вакансією, вам достатньо користуватися одним-двома сайтами, де ви бачитимете актуальні пропозиції, проаналізуєте зарплати і зробите вибір.

Якщо вас цікавить робота в Польщі то, маючи біометричний паспорт, можна поїхати працювати в країну без візи. Мова йде саме про робочий в’їзд, а не виїзд з України через війну.  Тобто, перебувати в Польщі можна до 90 днів (180 діб). Звичайно, знайти роботу легше у великих містах — Варшава, Краків, Лодзь, Вроцлав. Проте є багато вакансій і в малих містах, і воєводствах, переважно на фермах, складах, плантаціях.

Переглядаючи вакансії, варто звертати увагу на вимоги роботодавця щодо знання мови. Ці нюанси в оголошеннях вказуються, варто не ігнорувати, щоб уникнути неприємних сюрпризів в майбутньому. Також слід звертати увагу на те, чи надає роботодавець житло, чи це сезонна робота, чи постійна, чи потрібен досвід роботи. Чи здійснюється набір співробітників напряму, чи через посередників.  В оголошенні можуть вказувати, для кого пропонується  робота – для чоловіків чи жінок. Якщо ви обираєте вакансію, де зазначено про відсутність житла, відповівши работодавцю, відразу  ознайомтеся з ринком оренди в місті, де потенційно можете перебувати. Іноді  менеджер організації, яка здійснює набір персоналу, інформує про наявність гуртожитків, квартир під оренду, знайомить з орендною платою, щоб найманий співробітник міг зорієнтуватися в питанні.

Якщо вас цікавить постійна офіційна робота, зважайте на те, що вимоги будуть вищими, зокрема — знання мови і набутий досвід. Таку роботу реально отримати, але варто бути готовим до труднощів з оформленням документів. Але ж офіційна робота — найбезпечніший вид діяльності для мігрантів.

 

Реклама

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...