Мед Атлант

«Ґудвеллі Україна»: розвиток тваринництва на Івано-Франківщині тривалістю в 20 років

«Ґудвеллі Україна» є ключовим гравцем аграрного сектору в Україні і займає друге місце серед вітчизняних виробників свинини. Заснована в 2004 році, компанія стала провідним виробником сільськогосподарської продукції в регіоні.

Трохи історії

У 2004 році після складних переговорів, які тривали майже рік, на Прикарпаття прийшов інвестор з Данії. Том Аксельгаард, який уже мав успішний досвід аграрного виробництва у Польщі, вирішив розвивати бізнес далі. Багаті природні ресурси, великий споживчий ринок, наявність робочої сили та потреба у розвитку були основним рушіями створення нового підприємства.

4 червня 2004 року інвестори заснували компанію в Івано-Франківській області й почали реконструкцію колишнього радгоспу. Свинокомплекс Копанки став серцем компанії та є найбільшим об’єктом і сьогодні. У 2006 році тут запустили власне виробництво кормів.

За наступні п’ять років компанія активно розвивалася. Було збудовано дві нові ферми (Вилки, Лука) та почали реконструкцію ще одного свино-комплексу, який був у занепаді (Тустань). Водночас компанія активно працювала з місцевими громадами та розвивала новий напрям — вирощування зернових.

У 2012—2014 роках відкрили ще чотири ферми: Тустань, Делієве, Лани, Маріямпіль. Це був незабутній період, коли для реалізації будь-якого проєкту потрібно було не лише залучити фінанси, а й знайти підтримку серед місцевої громади, подолати чимало викликів та зміцнити компанію.

Інтенсивний розвиток відбувався не тільки в тваринництві, але й в рослинництві. Прагнучи до якості на кожному етапі виробництва, ми розширяєм площі під посіви зернових та збільшили відділ рослинництва. Крім того, це був ще один крок до завершеного циклу виробництва.

Концепція екосталого розвитку набирала обертів, і в 2013 році відкрили біогазовий завод на території ферми Копанки. Це був перший завод, який використовував відходи свиноферм для виробництва «зеленої» енергії. Тепер компанія могла створювати ще більше доданої вартості в своєму виробництві.

Наступним важливим етапом для компанії була зміна назви та об’єднання всіх компаній під брендом Goodvalley (англ. «до- лина добра») у 2018 році. Через три роки, у вересні 2021-го, «Ґудвеллі Україна» придбала два свинокомплекси в селі Дички та селі Підгороддя і м’ясопереробний завод у Рогатинській міській територіальній громаді.

Разом з Україною

За 20 років своєї діяльності «Ґудвеллі Україна» впевнено заявила про свої наміри розвивати українське сільське господарство. Компанія стала надійним партнером не тільки для переробників свинини, але й для місцевої громади. Сталий розвиток та вимогливість до власної ефективності, гнучкість та здатність не здаватися перед різними викликами стали визначальними складовими подальшо- го успішного розвитку.

Сьогодні «Ґудвеллі Україна» співпрацює з громадами 68 сіл Калуського , Івано-Франківського та Стрийського районів. Конкурс грантів «Село Мрії» надає фінансову підтримку громадам у реалізації спільних проєктів за наступними напрямками: охорона здоров’я, освіта, збереження традицій та культурної спадщини, підтримка ініціатив в сфері благоустрою, екологія та енергоефективність, популяризація здорового способу життя.

У 2023 році 49 проєктів від громад перемогли в цьому конкурсі й отримали фінансування на понад 2,8 мільйона гривень. Загальна сума фінансової під-тримки соціальної сфери у 2023 році становить понад 4 мільйони гривень.

За час існування компанії загальна сума інвестицій стано- вить 4,2 мільярда гривень, а податків було сплачено 1,9 мільярда гривень. «Ґудвеллі Україна», незважаючи на непросту ситуацію в нашій державі, прагне й надалі підтримувати економіку України, має намір нарощувати виробничі потужності, створювати додаткові робочі місця.

Пресслужба «Ґудвеллі Україна»

Калуський район, село Копанки, вул. Лісова, 1, «Goodvalley Ukraine» Калуш, A/C 81, Івано-Франківська обл., 77300, UA Україна e-mail: [email protected]
тел.: (050) 373 06 95

реклама

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...