Мед Атлант

У центрі Острога знайшли старовинний посуд і невідому підземну споруду

В Острозі Рівненської області археологи знайшли одразу декілька артефактів та підземну споруду, яку згодом планують дослідити.

Про це повідомляє Укрінформ, посилаючись на керівника експедиції Інституту археології НАН України Павла Нечитайла.

Серед знахідок є частини старовинного посуду 10 століття і ливарня 17 століття. Як розповів Нечитайло, дослідження цієї місцевості триває 2 роки. Давній Острог має свої збережені культурні шари, глибина яких сягає понад 3 метри. Раніше в цій місцевості віднайшли артефакти трипільської доби, монгольські знаряддя та багато іншого.

Зараз відбувається дослідження земельної ділянки на вул. Академічна, 4 у центрі Острога. Дослідженням займається Правобережна комплексна експедиція державного підприємства “Охоронна археологічна служба України”. Дослідження цієї ділянки розпочались ще у 2022 році і тривали у 2023 році під керівництвом Віталія Окатенка. Цього року до досліджень під його керівництвом долучився також я та є керівником розкопу“, – зазначив Нечитайло.

Ливарня, що датується 17 століттям, збудована з великої цегли – розмірами 31х17х7,5 сантиметрів. Це округла споруда, верхня частина якої нагадує шестипелюсткову квітку.

“Верхня частина цієї ливареньки була обмащена глиною і тут виплавляли якийсь мідновмісний сплав. Можливо, бронзу в невеликих кількостях. Із якою метою, ми ще не знаємо. Дослідження попередніх років та наші показали велику кількість шлаків у цьому місці і це, як на мене, дуже цікавий індустріальний об’єкт Острога”, – зауважив археолог.

Крім того, в експедиції виявили невідому підземну споруду. Археологи визначають для чого її могли використовувати і коли вона була створена.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...