У Мінцифрах пояснили, кому доступне бронювання в «Дії» й що робити, якщо вже подали заявку офлайн. Працівникам критично важливих підприємств і тих, які забезпечують потреби Сил оборони. Згодом перелік розширюватимуть.
Про це повідомляють Мінцифри.
Зокрема, в наступних оновленнях з’явиться можливість забронювати власника або бенефіціатора.
- Керівники держустанов й компаній подають списки військовозобов’язаних на бронювання і засвідчують заяву електронним підписом;
- Система онлайн перевіряє, чи підприємство є критично важливим, працівник офіційно працевлаштований і дані працівника є в реєстрі «Оберіг»;
- «Дія» надішле сповіщення керівнику про результат розгляду протягом доби;
- Якщо відповідь позитивна, у працівника оновиться інформація у застосунку «Резерв+». Також витяг про бронювання можна буде завантажити на порталі й за потреби роздрукувати.
«Дія» відображає інформацію, яку роботодавець подав у пенсійний фонд. Якщо є помилка, треба перевірити дані на портал ПФУ. Також треба зайти на портал «Дія» та перевірити відомості про військовозобов’язаних працівників з реєстру «Оберіг».
Чи можна забронювати працівників через «Дію», якщо вже подали заявку офлайн?
Так, можна, якщо рішення щодо офлайн-заявки ще не прийнято. Якщо бронювання підтвердили в «Дії», необхідно повідомити про це організації, до якої подавали офлайн-заяву, щоб вони не опрацьовували запит. Якщо ж державний орган уже підтвердив бронювання і додав цю інформацію до реєстру, скористатися послугою онлайн буде неможливо.
Що робити, якщо працівник має бронювання в іншому підприємстві за даними реєстру військовозобов’язаних?
Це означає, що оператори ТЦК помилилися при введенні ЄДРПОУ компанії. Це не впливає на бронювання і кількість працівників, які можуть бути заброньовані. Після закінчення терміну бронювання, заявки щодо цих працівників потрібно буде подати повторно через портал «Дія» з правильним номером ЄДРПОУ.
Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram